Liga Amatorskiej Koszykówki w Poznaniu: Kerry wygrywa, Politechnika liderem

ŁOS
Pełną parą ruszyły w Poznaniu rozgrywki w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK).

W meczu kolejki w drugiej serii spotkań zmierzyły się zespoły Kerry Polska i Dolewka.pl. Początek pojedynku należał do ekipy Dolewka.pl, która od pierwszego gwizdka sędziego narzuciła swój styl gry i uzyskała kilkupunktową przewagę. Dzięki skutecznym rzutom z dystansu (pięć trafień za 3 pkt.) koszykarze zespołu Dolewka.pl schodzili na przerwę, prowadząc 29:19.

- Po zmianie stron obudził się zespół Kerry Polska, a formą zaimponował Karol Nowicki - relacjonuje Robert Witkowski z LAK.

W trzeciej kwarcie spotkania Nowicki zdobył aż 12 punktów (w całym spotkaniu 25 pkt. i 8 zbiórek), skutecznie powstrzymał ataki centra gości Michała Bodnara (8 pkt. i 12 zbiórek) i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 39:36. Dzięki dobrej zespołowej grze zespół Kerry ostatecznie zwyciężył 51:41.

Liderem LAK pozostaje drużyna Politechniki II, która pokonała weteranów z Goggle 69:66.