Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań rozpoczął kolejną wymianę murawy na Stadionie Miejskim

LEM, lechpoznan.pl
Prace na płycie Stadionu Miejskiego potrwają przez dwa tygodnie
Prace na płycie Stadionu Miejskiego potrwają przez dwa tygodnie Grzegorz Dembinski
Przygotowania do rundy wiosennej w Lechu Poznań, to nie tylko szczegółowe, indywidualne plany treningowe, jakie dostali zawodnicy, by byli gotowi do pierwszych zajęć po urlopie. To także wymiana murawy na Stadionie Miejskim, która podczas ostatnich, listopadowych i grudniowych meczów, była w fatalnym stanie.

Znając dbałość trenera Adama Nawałki o najmniejsze detale, mogliśmy się spodziewać, że będzie się starał wymóc na władzach klubu, wymianę nawierzchni tak, by wiosną jego piłkarze grali na dobrej płycie. I rzeczywiście, w środę rozpoczęły się prace, które potrwają przez dwa tygodnie.

- Wraz z początkiem nowego roku na Stadionie Poznań rozpoczął się proces wymiany murawy, a także podłoża płyty głównej. Proces ten był zaplanowany już od dłuższego czasu, a harmonogram prac uzależniony był od koncertu z okazji setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, który odbył się 27 grudnia. Jest to pierwsza tak kompleksowa wymiana od 2010 roku. Zakłada ona, prace ziemne, wywiezienie starego podłoża oraz wymiana warstwy wegetacyjnej i prace geodezyjne. Kompleksowa wymiana podłoża ma pomóc w pielęgnacji murawy w przyszłości. Usuwamy starą trawę oraz warstwę wegetacyjną. Cały proces jest zależny od pogody. Z założenia będą to trzy dni na usunięcie starej murawy, trzy dni na przywiezienie nowej oraz około czterech dni na położenie nowej nawierzchni z przerwą na odpowiednią logistykę – zapewnia, na klubowej stronie internetowej opiekun murawy Grzegorz Szulczyński.

Zobacz też: Lech Poznań: Robert Gumny wśród największych talentów europejskiej piłki. Obrońca znalazł się na specjalnej liście UEFA

Nowa murawa przywieziona zostanie z Holandii. – Ściągamy stamtąd murawę, gdyż jest to jedyne miejsce, z którego możemy w tym momencie czerpać materiał. Ze względu na specyfikę naszego stadionu oraz porę roku, w której dokonujemy wymiany, wybraliśmy dostawcę, który jest w stanie nam zapewnić odpowiednią nawierzchnię, również żywszą jeśli chodzi o barwę. Jak to się sprawdzi, to zależy już od późniejszej pielęgnacji oraz odpowiedniego doświetlania trawy – podkreśla Szulczyński.

Trawa, na której grał w tych rozgrywkach Kolejorz, była położona wiosną 2016 roku. Obecna wymiana będzie już czternastą od 2010 roku, kiedy przebudowano stadion na mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Zobacz też:

Kamil SzymuraNajbardziej bramkostrzelny stoper w rozgrywkach ekstraklasy i I ligi. 28-letni obrońca GKS Jastrzębie jesienią do siatki trafił aż sześć razy. W dodatku w obronie spisuje się równie dobrze jak przy stałych fragmentach gry. Można go pozyskać za "frytki", bo kosztuje 75 tys. euro. Nawet podwojenie tej kwoty nie powinno odstraszyć klubu z Bułgarskiej.

Lech Poznań: Jakie transfery? Zobacz, kogo chce zatrudnić Ko...

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski