MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań. Rezerwy Kolejorza w 11. kolejce drugiej ligi przegrały z GKS w Katowicach. Zobacz zdjęcia ze Stadionu GKS

LUMAR, MAC
W 11. kolejce rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi Lech II Poznań przegrał  na wyjeździe  z GKS Katowice 0:2 (0:0). Zobacz kolejne zdjęcie. --->
W 11. kolejce rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 0:2 (0:0). Zobacz kolejne zdjęcie. --->Lucyna Nenow
W 11. kolejce rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 0:2 (0:0). To trzecia z rzędu porażka rezerw Kolejorza, które z dorobkiem 13 punktów plasują się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Rezerwy Lecha nie wykorzystały sporej szansy na wywiezienie z Katowic przynajmniej punktu, gdyż od 68. minuty lechici grali z przewagą zawodnika i już w liczebnej przewadze stracili oba gole.

Mecz zwłaszcza w pierwszej połowie był wyrównany. Przed przerwą najbliższy zdobycia gola był katowiczanin Arkadiusz Woźniak, ale po jego strzale głową wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Lecha II Karol Szymański. Akcjom ofensywnym poznaniaków brakowało niestety wykończenia.

Po zmianie stron zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, ale defensywa zespołu trenera Rafała Ulatowskiego spisywała się poprawnie i większego zagrożenia pod bramką Szymańskiego nie było. Wydawało się, że kluczowa dla losów spotkania może być 68. minuta, kiedy czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Kacper Michalski, który taktycznym faulem przerwał dobrze zapowiadającą się groźną akcję poznaniaków i przedwcześnie musiał opuścić murawę. Więcej szans na sukces zdawali się mień od tego momentu Lechici, ale stało się zupełnie inaczej

Pierwszą bramkę uzyskał kwadrans przed końcem Arkadiusz Woźniak, który po kontrze gospodarzy nie dał szans Karolowi Szymańskiemu. Pięć minut później katowiczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy Marcin Urynowicz, który umieścił piłkę w siatce po bardzo ładnym indywidualnym rajdzie.

Lechici zupełnie się pogubili i nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Bartosza Mrozka.

GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Arkadiusz Woźniak (75), 2:0 Marcin Urynowicz (80).
GKS Katowice: Mrozek – Michalski czk, Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak (90. Grychtolik), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (79. Tabiś żk), Woźniak, (78.Wojciechowski) – Rogalski (63.Urynowicz).
Lech II: Szymański – Szmajdor (70. A. Kaczmarek), Andrzejewski, Niewiadomski, Pawlicki (83. Janiak) – Klupś (83.Karbownik żk), Kryg, Białczyk, Jacenko (74. Bartkowiak żk), Tupaj – Szymczak.