Lech Poznań ponownie traci punkty. Kolejorz z każdym meczem oddala się od mistrzostwa. Zobacz oceny lechitów

Lech Poznań zremisował ze Stalą Mielec 0:0Zobacz kolejne oceny Lecha Poznań --->Anna Jajkiewicz
Lech Poznań cały czas jest w dołku. Kolejorz w świąteczny poniedziałek zremisował na wyjeździe ze Stalą 0:0. Lechici od 30 lat nie potrafią wygrać w Mielcu. Licznik ten będzie bił jeszcze przez najbliższy czas. Poznaniacy nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji, natomiast gospodarze w pierwszej połowie mogli spokojnie objąć prowadzenie. Zobaczcie oceny lechitów w tym spotkaniu.

Lech Poznań zremisował ze Stalą Mielec

To był kolejny bardzo słaby mecz Lecha Poznań w tym sezonie. Kolejorz przyjechał w Lany Poniedziałek do Mielca, na spotkanie ze Stalą. Gospodarze w rundzie wiosennej prezentują się bardzo dobrze. W 2024 roku przegrali zaledwie jedno spotkanie. Było to na początku marca z Radomiakiem Radom (2:1).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Stali Mielec, która była groźniejszą drużyną. Każdy stały fragment gry pachniał bramką dla ekipy prowadzonej przez Kamila Kieresia. Lech natomiast był bierny i mało skutecznie w ofensywie. Zamiast przejąć futbolówkę i narzucić swój styl gry przeciwnikowi, wybijali na oślep, licząc na jakiś świąteczny cud.

Dopiero w końcówce pierwszej odsłony lechici się nieśmiało przebudzili i mieli szansę na zdobycie bramki. Po strzałach Vedego oraz Szymczaka bramkarz Stali miał co robić, jednak ostatecznie schodził do szatni z czystym kontem.

Po zmianie stron tempo spotkania osiadło i można było przymknąć oko. Kolejorz nieśmiało próbował podchodzić pod pole karne gospodarzy, jednak bez większego pomysłu, finezji oraz przyspieszenia. To był ten Lech, którego kibice nie chcą już oglądać.

W końcówce spotkania bardzo blisko było wywalczenia rzutu karnego, który mógłby sprawić, że Lech do stolicy Wielkopolski przyjechałby z kompletem punktów. Velde był faulowany przez jednego z defensorów gospodarzy. Sędzia Stefański długo analizował tę sytuację z wozem VAR, jednak ostatecznie dopatrzył się jedynie rzutu wolnego.

Arbiter doliczył do spotkania aż 10 dodatkowych minut, lecz żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ten remis może wykluczyć Kolejorza z walki o tytuł mistrzostwa Polski. Obecnie Niebiesko-Biali mają 6 punktów straty do liderującej Jagiellonii. W najbliższą niedzielę do Poznania przyjedzie Pogoń Szczecin.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Ponad 1100 uczestników przebiegło w drugiej edycji imprezy Kibolska Dycha.

Druga edycja "Kibolskiej Dychy" za nami. 1100 uczestników na...