MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 4:3: Kolejorz wygrał pierwszy sparing hokejowym wynikiem

Mario Situm strzelił czwartego gola dla Lecha Poznań
Mario Situm strzelił czwartego gola dla Lecha Poznań Waldemar Wylegalski
Piłkarze Lecha Poznań rozegrali pierwszy zimowy sparing. Na sztucznej murawie przykrytej balonem pokonali Polonię Środa Wielkopolska 4:3 (2:0). Na listę strzelców dla Kolejorza wpisali się Christian Gytkjaer, Radosław Majewski, Darko Jevtić oraz Mario Situm. Trener Nenad Bjelica zdecydował się wystawić dwie jedenastki. Każdy z piłkarzy rozegrał 45 minut. Z nowych nabytków zaprezentowali się Thomas Rogne i Piotr Tomasik. Nie grali Oleksiej Chobłenko oraz lekko kontuzjowany Matus Putnocky.

- Zespół ma za sobą tydzień cięzkich treningów dlatego Zdecydowaliśmy się dziś na wystawienie dwóch różnych jedenastek. W pierwszej połowie wszystko w naszej grze było w porządku, jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Mieliśmy sporo szans na zdobycie więcej bramek. W drugiej połowie straciliśmy aż trzy gole z drużyną występującą w trzeciej lidze, z czego nie mogę być zadowolony. Piłkarze wiedzą nad czym musimy pracować - powiedział po meczu Nenad Bjelica.

Lech pierwszą okazję miał już w 5. minucie. Christian Gytkjaer nie wykorzystał jednak dobrego podania Wolodymyra Kostewycza. Chwilę później Duńczyk już trafił do siatki, a asystę zaliczył Radosław Majewski.

Po kwadransie poznaniacy prowadzili już 2:0. Co prawda pierwszy strzał Majewskiego obronił Szymański, ale pomocnik Kolejorza skutecznie dobił swoje uderzenie.

Szansę na trzeciego gola podopieczni Bjelicy mieli w 35. minucie. Prawą stronę przedarł się bardzo aktywny Barkroth, a jego płaskie dogranie na gola próbowali zamienić Gytkjaer i Jóźwiak, ale ich próby zostały zablokowane przez obrońców Polonii.

Po zmianie stron pięknego gola zdobył Darko Jevtić i wydawało się, że kolejne stracie poznaniaków z trzecioligowcami skończy się ich wysoką wygraną. Lechici jednak zaczęli popełniać błędy i do głosu doszli goście. Bramkę w zamieszaniu po rzucie wolnym zdobył Gerard Pińczuk.

Lech co prawda ponownie podwyższył prowadzenie po strzale głową Mario Situma (dośrodkowywał Tomasik), ale potem dwukrotnie Mikołąj Łopatka wpisał się na listę strzelców i ostatecznie sparing zakończył się wygraną Lecha Poznań 4:3.

Lech Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (2:0)
Bramki: Gytkjaer (8.), Majewski (16.), Jevtić (68.), Situm (80.) - Pińczuk (76.), Łopatka (83, 85.),.)
Żółta kartka: Henriquez

Lech Poznań I połowa: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Thomas Rogne, Wolodymyr Kostewycz - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Radosław Majewski - Nicklas Barkroth, Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak

Lech Poznań II połowa: Bartosz Mrozek - Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Łukasz Trałka, Jakub Moder, Mihai Radut - Darko Jevtić, Mario Situm, Tymoteusz Klupś

Polonia Środa Wielkopolska: Karol Szymański (61. Mateusz Janczar) - Oskar Kozłowski (46. Jakub Gwit), Piotr Skrobosiński (46. Adam Borucki), Przemysław Otuszewski (46. Alain Ngamayama), Luis Henriquez (46. Damian Buczma) - Igor Jurga (46. Radosław Barabasz), Mateusz Roszak (46. Łukasz Białożyt), Krystian Pawlak (46. Gerard Pińczuk) - Maciej Rybak (46. Jakub Solarek), Krzysztof Bartoszak (46. Mikołaj Łopatka), Witold Walkowiak (30. Krzysztof Kaźmierczak, 61. Piotr Kalak)

Brak skutecznego napastnika to obecnie największa bolączka Kolejorza. W ostatnich 10 latach na Bułgarską trafiło wielu napastników, którzy mieli być snajperami, a okazali się niewypałami.Przejdź do galerii napastników ---------->

Lech Poznań: Im strzelać nie kazano, czyli najgorsi napastni...

Dlaczego Luis Henriquez chciał znów grać w Polsce?