Lech Poznań: Kiedy Kolejorz strzela, a kiedy traci gole [WYKRESY]

BAZA
Lech Poznań: Kiedy Kolejorz strzela, a kiedy traci gole [WYKRESY] Maciej Urbanowski
Przed meczem Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała możemy być niemal pewni, że Kolejorz strzeli gola. W tym sezonie jeszcze nie zdarzyło się, żeby w ligowym meczu poznaniacy kończyli spotkanie przy Bułgarskiej z zerowym kontem. Kiedy są największe szanse na bramki w meczu Lecha? Tego dowiecie się z naszych wykresów.

W obecnym sezonie Ekstraklasy poznaniacy mogą pochwalić się niezłym bilansem bramkowym. W 14 dotychczasowych meczach Lech strzelił 28 bramek, tracąc 15, co znaczy, że "statystyczny" mecz w Ekstraklasie kończy wynikiem 2 do 1,07. Najczęściej Kolejorz trafia w ostatnim kwadransie, natomiast największe szanse na to, że bramkę straci, są między 16 a 30 minutą.

Spora liczba strzelonych goli to przede wszystkim zasługa spotkań przy Bułgarskiej – u siebie Lech zdobył do tej pory aż 20 bramek, z czego ponad połowa padła w zaledwie dwóch meczach – z Bełchatowem (5:0) i Zawiszą (6:2). Najczęściej poznańscy kibice wykrzykiwali nazwiska strzelców między 76 minutą a ostatnim gwizdkiem. Z kolei na wyjazdach lechici kąsali gospodarzy ośmiokrotnie. Co ciekawe, żadnej z tych bramek nie zdobyli między 46 a 75 minutą.