MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań - Jarota Jarocin. Wynik 3:0. Kolejorz łatwo pokonał rywala

Krzysztof Lekowski
Zwycięstwem piłkarzy poznańskiego Lecha zakończył się sparing z występującym w trzeciej lidze Jarotą Jarocin, który rozegrano na jednym z boisk treningowych przy ulicy Bułgarskiej. Bramki dla Kolejorza zdobyli Luis Henriquez, Dariusz Formella oraz Hubert Wołąkiewicz.

Obie drużyny potraktowały czwartkowy trening jako doskonałą jednostkę treningową, dlatego szansę gry dostało bardzo wielu piłkarzy, którzy na co dzień nie mają jak się pokazać swoim trenerom.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Poznańskiej Lokomotywy. W 4. minucie z rzutu wolnego z około 20 metrów ładnie nad murem uderzył Luis Henriquez. Bramkarzy Jaroty był w tej sytuacji bez szans.

W 22. minucie było już 2:0 dla ekipy z Bułgarskiej. Z prawego skrzydła płasko dośrodkował Hubert Wołąkiewicz, a piłkę do siatki z bliska skierował Dariusz Formella.

Dziesięć minut później wynik meczu ustalił Hubert Wołąkiewicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dariuszu Formelli.

Piłkarze Jaroty rzadko kiedy dochodzili do sytuacji bramkowych, jednak w ostatniej minucie spotkania mogli pokusić się o gola honorowego, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Kieliba.

/grano 1 x 45 minut i 1 x 30 minut/

Lech Poznań - Jarota Jarocin 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Luis Henriquez (4), 2:0 - Dariusz Formella (22), 3:0 - Hubert Wołąkiewicz (32 - karny)

Lech Poznań: Maciej Gostomski (46' Jasmin Burić) - Hubert Wołąkiewicz (46' Marcin Kamiński), Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez, Szymon Drewniak, Piotr Rymar (46' Karol Linetty), Jakub Serafin, Niklas Zulciak (46' Gergo Lovrencsics), Muhamed Keita, Dariusz Formella (65' Piotr Rymar).

Jarota Jarocin: Simon Krawczyk (46' Adrian Szady) - Jędrzej Ludwiczak (46' David Dolata), Igor Skowron (46' Bartosz Kieliba), Krzysztof Czabański (46' Maciej Stronka), Jakub Adamkiewicz (46' Miłosz Filipiak), Filip Taczała (46' Michał Grobelny), Szymon Udzik (46' Adam Durowicz), Piotr Sapritonow (46' Adrian Cieślak), Bartosz Cierniewski (46' Dominik Chromiński), Hubert Antkowiak (46' Piotr Skowroński), Krystian Benuszak (46' Michał Goliński).