Sala Ziemi: Krzysztof Zalewski zaśpiewał przeboje Czesława...

  Sala Ziemi: Krzysztof Zalewski zaśpiewał przeboje Czesława Niemena. Od elektroniki do akustyki [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzysztof Zalewski zaprezentował swoje interpretacje przebojów Czesława Niemena.
  1/22
  przejdź do galerii

  Krzysztof Zalewski zaprezentował swoje interpretacje przebojów Czesława Niemena. ©Waldemar Wylegalski

  Komplet widzów przyszedł w poniedziałek wieczorem do Sali Ziemi na koncert, podczas którego Krzysztof Zalewski zaprezentował swoje interpretacje przebojów Czesława Niemena.
  Twórczość Czesława Niemena to dziś klasyka polskiej rozrywki. Sięga po nią wielu. Rzecz w tym jak to zrobić aby się podobało się to odbiorcy.

  Krzysztof Zalewski wraz z towarzyszącymi mu instrumentalistami oraz siostrami Pauliną i Natalią Przybysz umiejętnie sięgnął zarówno po utwory z późniejszego jak z wcześniejszego okresu Niemena.

  Początek wieczoru to tak jak na płycie nasączona elektroniką kompozycja "Doloniedola".
  Zaraz potem jednak nastąpiła zmiana klimatu i usłyszeliśmy ekspresyjnie wykonany, starszy rock'n'rollowy utwór Niemena "Przyjdź w taką noc". Gdy rozległa się melodia najważniejszego przeboju Niemena "Dziwny jest ten świat" zacząłem się zastanawiać jak Zalewski sobie z nim poradzi. Owszem podobała mi się solówka gitarowa. Natomiast jeśli chodzi o wokal była ekspresja, ale krzyku w stylu Niemena nie było.

  Podobał się natomiast niedoceniany wcześniej późniejszy utwór "Status mojego ja". Zalewski eksponując wokal zrobił z niego prawdziwą perełkę.

  W jakże zmienionym w porównaniu z oryginałem "Pielgrzymie" wrażenie robiło pojawienie się przesterów. Niezwykle dynamicznym utworem okazała się piosenka "Począwszy od Kaina", od której zaczęła się przygoda Zalewskiego z twórczością Niemena gdyż swego czasu nagrał go z Natalią Niemen. Zalewski wydobył z niego jego rockowy pazur. Nic więc dziwnego, że tę żywiołową kompozycję wykonał także na bis.

  Zobacz galerię

  Zaskoczenie stanowić mogła finałowa, akustyczna wersja "Snu o Warszawie". Krótko mówiąc zmierzenie się Zalewskiego z twórczością Niemena jest niezwykle udane choć odczuwa się pewien niedosyt. Warto aby sięgnął po kolejne utwory.  POLECAMY:
  Przegląd kulturalny Mateusza Frąckowiaka - Na co warto się wybrać?
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo