Muzyczne portrety trzech kobiet na dziedzińcu Baletowej...

  Muzyczne portrety trzech kobiet na dziedzińcu Baletowej [ZDJĘCIA]

  ZEN, Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Muzyczne portrety trzech kobiet na dziedzińcu Baletowej [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Gdak

  W sobotnie popołudnie na dziedzińcu poznańskiej szkoły baletowej można było usłyszeć piosenki Ewy Demarczyk, Kaliny Jędrusik i Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Zalewskiej-Powalisz. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu "Kulturalny Stary Rynek".
  Piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką, a także śpiewane przez Kalinę Jędrusik i Ewę Demarczyk znane są od lat. Wiele z nich podczas koncertu:”Trzy kobiety Osiecka Jędrusik, Demarczyk” przypomiała sobotniego wieczoru na dziedzińcu Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej poznańska wokalistka Anna Zalewska-Powalisz. Nie tylko śpiewala, ale także opowiadała o swoich spotkaniach z tymi trzema kobietami, które wywarły ogromny wpływ na polską piosenkę.

  A o tym, że utwory te bliskie są kolejnemu pokoleniu świadczyły ich interpretacje w wykonaniu adeptów prowadzonej przez Annę i Krzysztofa Powaliszów Poznańskiej Sceny Młodych. Czy o tych młodych ludziach będziemy słyszeć za rok, dwa albo trzy przekonamy się.

  Nie była to jedyna propzycja minionego weekendu w ramach cyklu Kulturalny Stary Rynek. Jeszcze w piątek na Scenie na Quadro odbyła się trzecia, ostatnia edycja Poznań Street Festivalu. Tym razem największe uznanie publiczności zdobył zespół Twister z Kostrzyna Wielkopolskiego. Najmłodsi widzowie mogli natomiast w sobotę obejrzeć spektakl „Elmer słoń w kratkę” w wykonaniu teatru Fuzja.


  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama