Kazik Staszewski kręcił teledysk w Poznaniu [ZDJĘCIA]

  Kazik Staszewski kręcił teledysk w Poznaniu [ZDJĘCIA]

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kazik Staszewski kręcił teledysk w Poznaniu
  1/8
  przejdź do galerii

  Kazik Staszewski kręcił teledysk w Poznaniu ©Waldemar Wylegalski

  Kazik Staszewski, lider Kultu kręcił w poniedziałek nowy teledysk w budynku dawnej Olimpii. Przy okazji, symbolicznie wsparł program jej rewitalizacji.
  Utwór, do którego powstaje klip nosi tytuł „Nie dali ojce” i pochodzi z płyty „Taka Kazika kontra Hedora” nagranej z poznańskim Kwartetem Pro Forma.

  - W poniedziałek od rana kręciliśmy ujęcia w restauracji Kultowa, teraz przenieśliśmy się do budynku Sceny Roboczej. Fabuła teledysku pozostaje dla mnie tajemnicą, ale działamy tak jak Woody Allen, który nawet swoim aktorom nie mówi, o co chodzi w kręconych scenach - mówi Kazik.


  Zobacz galerię

  Budynek zajmowany przez Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza przed laty służył jako milicyjny dom kultury. Później, przez lata mieściło się w nim kino Olimpia. Od lat zaniedbany i opuszczony, teraz ma szanse na nowo rozbłysnąć na mapie poznańskiej kultury. Szansą jest głosowanie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, które kończy się 30 października.

  - Chodzi przede wszystkim o powstrzymanie dalszej degradacji Olimpii. Chcemy udostępnić kolejne piętra - a jest ich pięć - rozmaitym inicjatywom. W ten sposób pragniemy stworzyć społeczne miejsce kultury, czyli coś, co mogłoby być „parasolowym” projektem. W jego ramach miasto mogłoby ogłosić konkurs na dofinansowanie różnych pomysłów. Olimpia byłaby konglomeratem różnych przedsięwzięć, które skupiałyby się w tym miejscu. Mogłyby to być np. studia nagraniowe, pracownie, miejsca do zabaw czy edukacji - mówi Adam Ziajski, szef Sceny Roboczej.

  Przy okazji poniedziałkowych zdjęć, Kazik Staszewski udzielił swojego poparcia dla rewitalizacji Olimpii. - Ten budynek na razie niszczeje, ale dzięki głosom mieszkańców Poznania, z którym jestem bardzo zaprzyjaźniony, ma szansę stać się miejscem wymiany kulturalnej i wymiany myśli. Namawiam więc do głosowania - mówi Staszewski.

  Projekt „Olimpia. 4920 m2 dla kultury i edukacji” figuruje pod numerem 42. na liście propozycji Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej, poparcia udzielili mu m.in. Agnieszka Duczmal i Krzysztof „Grabaż” Grabowski.

  Kazik Staszewski - Mój tata nie chciał być tatą:

  Źródło: Dzień Dobry TVN
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo