Zagrają dla Krzysztofa Jarmużka

  Zagrają dla Krzysztofa Jarmużka

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W poniedziałek w klubie Blue Note odbędzie się koncert charytatywny na rzecz chorego poznańskiego muzyka Krzysztofa Jarmużka
  Krzysztof Jarmużek jest cenionym poznańskim gitarzystą

  Krzysztof Jarmużek jest cenionym poznańskim gitarzystą ©Wiktor Franczyszyn

  Krzysztof Jarmużek to ceniony poznański gitarzysta , ale również technik wizji, realizator i operator kamery. Współpracował z takimi wykonawcami jak Adrianna Rusowicz, Grupa Stress, Seqence Band, Turbo, Bolter, Niebiesko Czarni, Wojciech Korda, Project Quartet, Fart Trio, Polonez, a także z własnymi grupami Duty Free, Ad Hoc i New Box. Z Wojciechem Kordą wystąpił w 2011 roku w koncercie poświęconym pamięci cenionego poznańskiego autora tekstów Andrzeja Sobczaka, a dwa lata temu wziął udział w koncercie na rzecz wokalisty i gitarzysty Wojciecha Kordy. Teraz Krzysztof Jarmużek sam potrzebuje pomocy.
  Niedawno przeszedł kilka skomplikowanych operacji głowy. Teraz konieczna jest rehabilitacja, a ta jest kosztowna.

  Dlatego środowisko postanowiło mu pomóc i w poniedziałek w klubie Blue Note odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Jarmużka”. Swój udział zapowiedziały wokalistki Ewelina Rajchel i Halina Zimmermann, które wystąpią z pianistą Piotrem Kałużnym. Natomiast Marzena Scholz zaśpiewa z Piotrem Kuźniakiem. Alinę Pszczółowską oraz Urszulę Lidwin usłyszymy z pianistą Januszem Piątkow-skim, Nie zabraknie śpiewającego pianisty Szymona Rogalskiego oraz Jana Zieińskiego, który wystąpi z Tadeuszem Koniecznym. Długoletniego lidera i gitarzystę grupy Turbo Wojciecha Hoffmanna usłyszymy z grupą Janusz Musielak Projekt. Zagrają również zespoły Ad Hoc, Blue Wave Band, Brick Horse, Iż, Muchos Cojones, New Musette Quartet Wiesława Prządki, Seven Express oraz muzycy, którzy przed laty grali w grupie Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego. Będzie zatem muzyka pop, zabrzmi blues, uslyszymy rytmy boogie, jazz i rocka. Sporo będzie muzyki akustycznej. Po koncercie zaplanowano jam session.

  Gramy dla Jarmużka
  Blue Note (ul. Kościuszki79),
  19 czerwca, godz. 19.30,
  cegiełki: od 30 zł

  Zobacz też: Początek festiwalu Malta  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry