Wybuchowa mieszanka na urodziny Rozbratu

  Wybuchowa mieszanka na urodziny Rozbratu

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Skłot Rozbrat mieście się przy ul. Pułaskiego 21A.

  Skłot Rozbrat mieście się przy ul. Pułaskiego 21A. ©Paweł Miecznik

  Malignant Tumour z Czech, legenda grindcore'a Dead Infection i powracający na scenę poznański skład Next Victim - to zaledwie część zespołów, które w piątek i sobotę zagrają na XXIII urodzinach Rozbratu. Koncerty i mnóstwo innych atrakcji już w najbliższy piątek i sobotę.
  Skłot Rozbrat mieście się przy ul. Pułaskiego 21A.

  Skłot Rozbrat mieście się przy ul. Pułaskiego 21A. ©Paweł Miecznik

  23 lata działa już poznański skłot Rozbrat. Prócz niezliczonych inicjatyw społeczno-politycznych, takich jak kolejne akcje "Food Not Bombs" i pokaźnego wkładu w koncertowe życie Poznania, miejsce przy Pułaskiego 21A przyzwyczaiło nas do tego, że hucznie świętuje swoje kolejne urodziny. Co roku, na kolejne „lecia” przyjeżdżają sympatycy hardcore punka z całej Europy, a na scenie Dużej Koncertowni prezentują się zespoły z różnych stron świata. Wszystkiemu zwyczajowo towarzyszy giełda płyt i gadżetów muzycznych, a także możliwość zasmakowania w licznych daniach kuchni wegańskiej.

  Nie inaczej będzie w tym roku. Na startującym dziś XXIII-leciu Rozbratu wystąpi dziewięć zespołów, a po koncertach potańczyć będzie można w trakcie setów DJ-skich.

  W tym roku, program jest bardziej spójny brzmieniowo niż w poprzednich latach. To w zasadzie różne oblicza hałaśliwego, gitarowego hc/punka, rzecz jasna, z wyrazistym, zaangażowanym przekazem.

  Pierwszego dnia na scenie Rozbratu zagra m.in. czeski Malignant Tumour z szalonym miksem punka, rock’n’rolla i metalu. Tego samego wieczoru towarzyszyć mu będą rawicki Peacemaker, kołobrzeska Baraka Face Junta i ulubiony przez fanów crustu i d-beatu warszawski skład Drip of Lies.  Drugi dzień to przede wszystkim występ polskiej legendy grind core - formacji Dead Infection z Białegostoku. Już teraz wiadomo, że weterani z Podlasia wystąpią na przyszłorocznej edycji Maryland Death Fest w USA. Poza nimi, o muzyczną oprawę soboty zadbają powracające Next Victim, toruńskie Good Old Days, oraz wrocławskie zespoły Fate i Wolves At The Door promujący debiutancką płytę „Erase Images”.

  XXIII Urodziny Rozbratu
  Rozbrat (ul. Pułaskiego 21 A)
  15 i 16 września, start koncertów każdego dnia o godz. 20.30
  Szczegóły: www.rozbrat.org

  Zobacz też:
  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Rozbrat - skłot w Poznaniu.

  Jak Rozbrat w Poznaniu dorastał [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Rozbrat - skłot w Poznaniu. ©Paweł Miecznik


  Anarchistka zatrzymana po Czarnym Proteście - zobacz wideo:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo