Ukuleliści opanują Poznań

  Ukuleliści opanują Poznań

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród wykonwców festiwalu będzie Pierwsza Ponańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

  Wśród wykonwców festiwalu będzie Pierwsza Ponańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele ©Archiwum

  Przez dwa dni stolica Wielkopolski będzie polską stolicą tych, którzy grają na ukulele
  Wśród wykonwców festiwalu będzie Pierwsza Ponańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

  Wśród wykonwców festiwalu będzie Pierwsza Ponańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele ©Archiwum

  Choć ukulele to mała gitara pochodząca z Hawajów to jednak ci, którzy na niej grają nie lubią jeśli nazywa się ich gitarzystami. Wolą określenie ukuleliści. Instrument ten przeżywa właśnie swój ogromny renesans i staje się niezwykle popularny także w Polsce. Dlatego właśnie w piątek i w sobotę odbędzie się I festiwal „Cały Poznań Ukulele”.
  To, że w Poznaniu nie jest przypadkowe, albowiem tutaj działa jedyna w Polsce profesjonalna grupa muzyczna grająca na tych instrumentach Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Jej koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 21 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, ale już o godzinie 13.15 w tym miejscu poprowadzi ona warsztaty gry na ukulele dla średniozaawan-sowanych.

  Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w grze na tym instrumencie lub chcieli by zacząć mogą w piątek wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Professora Petera.
  Festiwal przyniesie w sumie około 40 różnych wydarzeń. Oprócz koncertów i warsztatów nie zabraknie pokazu pochodzącego z Hawajów tańca Hula w wykoniu Szkoły Tańca Moc Aloha prowadzonej przez Małgorzatę Szokalską ( w sobotę na Dziedzińcu Urzędu Miasta o godzinie 20.30).

  Cały Poznań Ukulele 4 sierpnla, godzina 12-24 różne lokalizacje, 5 sierpnia, godzina 12-22, Dziedziniec Urzędu Miasta, (plac Kolegiacki 17), 5 sierpnia godzina 22-24 klub festiwalowy Estrada Poznańska (ul.Masztalarska8)#wstęp wolny, więcej na gloswielkopolski.pl

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo