Tajemnica, wina, kara, granda! Rusza święto kryminału

  Tajemnica, wina, kara, granda! Rusza święto kryminału

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wśród gości trzeciej edycji Festiwalu Granda znalazł się Marek Krajewski

  Wśród gości trzeciej edycji Festiwalu Granda znalazł się Marek Krajewski ©Paweł Relikowski

  Trzy dni z kryminałem - nie tylko tym znanym z kart powieści - zafunduje miłośnikom mocnych wrażeń startujący w piątek festiwal Granda. Hasło tegorocznej edycji to "Tajemnica, wina, kara".
  Wśród gości trzeciej edycji Festiwalu Granda znalazł się Marek Krajewski

  Wśród gości trzeciej edycji Festiwalu Granda znalazł się Marek Krajewski ©Paweł Relikowski

  Poznański festiwal kryminału Granda startuje już po raz trzeci. Przez weekend Nową Gazownię i Aulę Artis w poznańskim oddziale SWPS odwiedzi ponad dwadzieścia autorek i autorów, którzy spotkają się ze stale powiększającym się gronem czytelników.

  Wśród zaproszonych na tegoroczną Grandę gości znaleźli się m.in. Katarzyna Puzyńska, Jakub Żulczyk, pochodząca z Rosji pisarka Aleksandra Marinina, Remigiusz Mróz i Marek Krajewski.

  Ale Granda to nie tylko wspólne pochylenie się nad pasjonującą literaturą. To również próba bardziej bezpośredniego zetknięcia się z opisywaną przez autorów materią.

  Okazjami do takiego bardziej rzeczywistego spotkania ze światem zbrodni, śledztw i kryminalnych zagadek będą atrakcje takie jak m.in. wykład dr Joanny Stojer-Polańskiej o tym, jak poszukuje się osób zaginionych przed laty, wykład i pokaz działania wykrywacza kłamstw czy spotkanie z Maciejem Rokusem, szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, który opowie o procesie poszukiwania ofiar utonięć i zaginiętych w miejscach trudno dostępnych.

  Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, którzy już teraz lubią poczuć dreszczyk emocji. Będzie wśród nich czytanie fragmentów 24. tomu serii 24. tomu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai oraz warsztaty z szycia kostiumów inspirowanych tą książką.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe (szczegółowy program wszystkich trzech dni dostępny na stronie festiwal-granda.pl) jest darmowy. Na niektóre z nich, np. spotkanie z Aleksandrą Marininą i wizytę w Zakładzie Medycyny Sądowej przy ul. Święcickiego obowiązują jednak bezpłatne zaproszenia, które można uzyskać również za pośrednictwem strony.

  III Festiwal Kryminału Granda
  Nowa Gazownia, Aula Artis SWPS i inne miejsca
  22-24 września
  wstęp wolny

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo