Ruszył XI Festiwal Sztuki Ludowej

  Ruszył XI Festiwal Sztuki Ludowej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na festiwal przyjechały zespoły w różnych krajów Europy
  1/7
  przejdź do galerii

  Na festiwal przyjechały zespoły w różnych krajów Europy ©Adrian Wykrota

  Do niedzieli potrwa rozpoczety w czwartek w Wielkopolsce XI Festiwal Sztuki Ludowej.
  Od czwartku trwa w Wielkopolsce XI Festiwal Sztuki Ludowej, którego organizatorami są Towarzystwo Poligrodzianie i Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. Uczestniczą w nim zespoły z Bośni i Hercegowiny, Francji, Turcji, Węgier, Włoch, Litwy i Polski. Imprezę zainaugurowało spotkanie z prorektorem Politechniki Poznańskiej profesorem Jackiem Gocem.

  - Jesteśmy uczelnią techniczną, ale staramy się podkreślać swoją uniwersyteckość, a bycie uniwersytetem nakłada na nas pewne obowiązki.
  Zobowiązuje jak szlachectwo. Dlatego staramy się w tych działach gdzie możemy wspierać aktywność studencką. To także rodzaj działalności uslugowej w stosunku do naszego środowiska. Na tyle na ile możemy staramy się pełnić rolę mecenasa , a tego miasto od na oczekuje - powiedział prof. Jacek Goc.

  Wieczorem w KontenerART-cie zaplanowano spotkanie integracyjne z jam session i DJ-em. W piatek uczestnicy festiwalu zatańczą w Gnieźnie. W sobotę festiwalowe zespoły oklaskiwać będzie można w Gnieźnie, a w sobotę w Koninie. W niedzielę w poludnie rozpocznie się koncert przed Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Wstep na wszystkie wydarzenia w Poznaniu, Gnieźnie i w Koninie jest wolny. . Bilety na koncert w Szreniawie kosztuja od 7 do 12 złotych. Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama