Rusza konkurs Czerny-Stefańskiej

  Rusza konkurs Czerny-Stefańskiej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  51młodych pianistów uczestniczyć będzie w rozpoczynającym się w niedzielę w Poznaniu IV Miedzynarodowym Konkursie Halina Czerny-Stefańska in Memoriam
  Halina Czerny-Stefańska była profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu

  Halina Czerny-Stefańska była profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu ©Archiwum

  W niedzielę rozpoczyna się IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny- Stefańska in Memoriam. Potrwa do 24 września. Uczestniczyć w nim będzie 51 młodych pianistów urodzonych po 1 stycznia 1987 roku z Polski, Białorusi, Chin, Cypru, Czech, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Korei Południowej, Rosji i Ukrainy.

  Na czele jury stoi klawesynistka i pianista Elżbieta Stefańska-Łukowicz, a główna nagroda to 25 tys. złotych.
  Konkurs ma dwa etapy i finał. Zainauguruje go koncert, podczas którego zagra Saint Martin Trio. Tworzą je skrzypaczka Weronika Janik, wiolonczelistka Joanna Błaszczyk i pianista Marek Mazur. W programie kompozycje Brahmsa i Rachmaninowa.
  Od poniedziałku do środy odbywać się będzie I etap konkursu. W środę około 22 dowiemy się kto przeszedł do II etapu. W czwartek i w przyszły piątek trwać będzie II etap. Tego dnia około 22 dowiemy się kto znalazł się w finale. Przesłuchania finałowe trwać będą przez całą przyszłą sobotę, a ogłoszenie rezultatów konkursu nastąpi tego dnia około 22.00. W niedzielę wieczorem odbędzie się koncert laureatów.

  IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska in Memoriam I etap 18-20 września godzina 10 i 16.30, II etap 21-22 września godzina 10 i 16.30 Aula Nova(plac Stefana Stuligrosza1), wstęp wolny


  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama