Ray Wilson da w sobotę koncert akustyczny

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po raz pierwszy posłuchamy w Poznaniu Raya Wilsona akustycznie

  Po raz pierwszy posłuchamy w Poznaniu Raya Wilsona akustycznie ©Tadeusz Klocek

  W sobotę w CK Zamek w Poznaniu Ray Wilson przedstawi swoje utwory w wersji akustycznej.
  Po raz pierwszy posłuchamy w Poznaniu Raya Wilsona akustycznie

  Po raz pierwszy posłuchamy w Poznaniu Raya Wilsona akustycznie ©Tadeusz Klocek
  W sobotę w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się premierowy koncert Ray’a Wilsona „Live and Acoustic”.
  Koncerty akustyczne Raya Wilsona są muzyczną podróżą, która wiedzie przez emocje ukazując niezwykłą zdolność artysty do prezentowania utworów w poruszający sposób. Szkocki wokalista obnaża swoje najskrytsze uczucia, zaś minimalistyczna produkcja zapewnia niezwykle intymny nastrój. Dodatkowo Ray przeplata utwory opowieściami w stylu „Storytellers”, często pełnymi charakterystycznego szkockiego humoru.

  Podczas sobotniego koncertu artysty usłyszymy przekrój jego twórczości, zarówno utwory solowe jak i klasykę grup Cut, Stiltskin czy Genesis. Pojawią się również utwory z najnowszych, wydanych w ubiegłym roku albumów Wilsona „Song for a Friend” i „Makes me Think of Home”.

  Wyróżniony przez „Classic Rock Magazine” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich kompozytor, gitarzysta i autor tekstów Wilson ceniony jest szczególnie za charyzmę i za zawsze wysoki poziom koncertów.
  W roku 1996 Ray zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty grupy Genesis . Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzdanych płyt Genesis album „Calling All Stations”. Urodzony w Dumfries muzyk dziś obchodzi swe 49 urodziny. Od lat związany jest z Poznaniem gdzie mieszka i co wieczór spaceruje po mieście, albo jeździ rowerem po Cytadeli lub Malcie.
  Jak podkreśla do jego lubionych miejsc w Poznaniu należy Stary Browar, a w Polakach ceni najbardziej gościnność, tradycyjną kuchnię i oraz przywiązanie do tradycyjnych wartości.

  Ray Wilson - Live and Acoustuic Sala Wielka CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82) 9 września, godz. 20, bilety: 75-85 zł, miejsca siedzące wyprzedane

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama