„Prawy do lewego” po 17 latach

  „Prawy do lewego” po 17 latach

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kayah i Goran Bregović po 17 latach znów postanowili wyruszyć na współną trasę koncertową.
  Kayah i Goran Bregović po 17 latach od pamiętnej wspólnej płyty i występów, ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową

  Kayah i Goran Bregović po 17 latach od pamiętnej wspólnej płyty i występów, ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową ©Barbara Olszewska


  Polska piosenkarka i serbski kompozytor spotkali się w 1999 roku. Ich wspólny album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując status diamentowej płyty oraz wiele nagród, m.in. trzy Fryderyki. Mimo upływu czasu piosenki z krążka nadal są nad Wisłą bardzo popularne.
  We wrześniu ubiegłego roku duet wykonał wspólnie kilka utworów podczas koncertu serbskiego artysty w Warszawie. Informacja o gościnnym udziale Kayah wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród fanów, dzięki czemu bilety zostały wyprzedane na wiele dni przed wydarzeniem. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, a publiczność śpiewała z Kayah każdą piosenkę.
  - Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie, przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregoviciem.
  Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem, jak ważna była dla innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu, powiązanych z naszą wspólną płytą zdecydowałam się na koncerty z Goranem - mówi Kayah. - Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Teraz czeka nas kolejna dawka wzruszeń.
  Na muzyczną wyprawę na Bałkany, wraz ze słynnym duetem, będą mogli wybrać się fani z całej Polski. W Poznaniu - 18 września.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo