Poznańskie Słowiki - Była muzyka, były też wspomnienia

  Poznańskie Słowiki - Była muzyka, były też wspomnienia

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncertem dyrygował Maciej Wieloch
  1/7
  przejdź do galerii

  Koncertem dyrygował Maciej Wieloch ©Antoni Hoffmann

  W czwartek minęło pięć lat od śmierci profesora Stefana Stuligrosza . Z tej okazji w sobotę odbył się koncert Ulubione utwory Druha
  Aulę UAM licznie wypełnili melomani i dawni śpiewacy Poznańskich Słowików. Na estradzie oprócz tegoż chóru pojawiła się orkiestra Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy. Dyrygował Maciej Wieloch.

  Ulubionych utworów Stefana Stuligrosza było tyle, że można by z nich przygotować kilka koncertów. Dlatego Maciej Wieloch, przygotowując program koncertu, dokonał selekcji. Była polska muzyka dawna, z takimi utworami jak „Już się zmierzcha” Wacława z Szamotuł czy „O Gloriosa domina”, ale były też fragmenty wielkich form dzieł Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Georga Friedericha Haendla.
  Słuchaliśmy zatem m.in. fragmentu „Magnificat” Bacha „Dies Irae” z „Requiem d-moll” Mozarta czy „And The Glory” z „Mesjasza” Haendla, a na bis oczywiście najbardziej znanego fragmentu tego oratorium „Hallelujah”.

  Niezwykłym przeżyciem dla wielu obecnych na sali była prezentacja dwóch filmów dokumentalnych z pobytów Poznańskich Słowików w USA w 1963 i w 1965 roku.

  Prowadzący wieczór, były Słowik Krzysztof Szaniecki komentował nie tylko filmy, ale przypomniał również m.in. ulubione powiedzenia Druha jak to, że „Inteligentnemu chłopcu mówi się tylko raz”.

  Zobacz też: Początek festiwalu Malta
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama