Poznaniacy pamiętają o Presley'u

  Poznaniacy pamiętają o Presley'u

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wsrod wykonawców koncertu będzie Paweł Bączkowski

  Wsrod wykonawców koncertu będzie Paweł Bączkowski ©Archiwum

  W środę minie 40 lat od śmierci Elvisa Presley'a. Z tej okazji we wtorek na Wolnym Dziedzińcu odbędzie się "Dzień z Presley'em"
  Wsrod wykonawców koncertu będzie Paweł Bączkowski

  Wsrod wykonawców koncertu będzie Paweł Bączkowski ©Archiwum


  W środę minie 40 lat od śmierci króla rock’n’rolla Elvisa Presleya. O rocznicy tej pamiętają poznaniacy. We wtorek Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury zaprasza na Dziedziniec Urzędu Miasta (pl. Kolegiacki 17) na „Dzień z Presleyem”. Jego kulminacyjnym punktem będzie koncert „Presley warty Poznania” o godzinie 19.30. Z Orkiestrą Zbigniewa Pawlaka wystąpią Paweł Bączkowki, Maciej Piotr, Maciej Szpalik i Piotr Skowroński. Słuchać będziemy także duetu Grzegorz Kupczyk i Janusz Musielak oraz Tomasza Dziubińskiego.

  Nim to się stanie, o godzinie 15 rozpocznie się giełda płyt analogowych ElvisaPresleya. Dostępne będą również inne wydawnictwa i książki biograficzne. Wtedy też rozpocznie się adresowany głównie do dzieci konkurs plastyczny „Narysuj Presleya i jego gitarę”, a także na wyrzeźbienie w glinie popiersia Króla Rock’n’Rolla. O godzinie 16 w Cafe Misja zacznie działać Salonik Poetycki. Poznańscy poeci zaprezentują swoje wiersze o Presleyu. O godzinie 18.30 rozpocznie się koncert muzyki gospel. Udział w nim jest wolny.
  W środę o godzinie 15 z okolic katedry poznańskiej rozpocznie się „Rejs po Warcie z Elvisem Presleyem”. Bilety kosztują 15 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama