Poznań Baroque - Koncerty na wiolonczelę, flet i głos

  Poznań Baroque - Koncerty na wiolonczelę, flet i głos

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W przyszły czwartek w kościele Wszystkich Świętych zagra Corina Marti

  W przyszły czwartek w kościele Wszystkich Świętych zagra Corina Marti ©Archiwum

  Najbliższe dni przyniosą dwa kolejne koncerty z cyklu Poznań Baroque
  W przyszły czwartek w kościele Wszystkich Świętych zagra Corina Marti

  W przyszły czwartek w kościele Wszystkich Świętych zagra Corina Marti ©Archiwum

  Tegoroczny festiwal Poznań Baroque ma inną formułę niż poprzednie. Koncerty odby-wają się co miesiąc w różnych miejscach miasta. Najbliższe dni przyniosą kolejne dwa.
  W sobotę w poznańskiej farze odbędzie się koncert „Suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha”. Jego wykonaw-czynią będzie Jesenka Balic Zunic. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha i Domenico Gabriellego.
  Jesenka urodziła się w Chorwacji.
  W roku 2004 ukończyła studia w klasie skrzypiec Alexandra Zapolskiego w kopenhaskiej Akademii Muzycznej. W roku 2009 ukończyła naukę w klasie skrzypiec barokowych François Fernandeza w Konserwatorium Paryskim. Obecnie jest m.in. liderem duńskich zespołów Enghave Barok, Holmens Barokensemble or Christian IV Barokorchester. Jest jednym z niewielu muzyków grających na violoncello da spalla.

  W czwartek w kościele Wszystkich Świętych koncert „Ki Kolach Arev iI Dolce Suono. Dwie Florencje chrześcijańska i żydowska muzyka późnośredniowiecznych Włoch”. W programie utwory kompozytorów anonimo-wych, ale także Frncesco Landiniego, Lorenzo da Firenze i Jacopo da Bologna. Wykonawcami będą flecistka Corina Marti i śpiewak Doron Schleifer.
  Corina to jedna z barwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej. Jej specjalnością stała się muzyka późnośredniowieczna i renesansowa.
  Doron Schleifer to absolwent Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Studia kontynuował w Bazylei. Występuje jako solista i członek wielu zespołów.

  Suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha#Fara (ul. Gołębia1), 29 lipca, godz. 20 Ki Kolech Arev Il Dolce Suono. Dwie Florencje - chreścijańska i żydowska. Muzyka w późno śrdniowiecnych Włoszech, Kościół Wszystkich Świętychara (ul. Grobla1), 3 sierpnia, godz. 20 wstęp wolny

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo