Muzyka z Kórnika: - Od Chopina do Gershwina

  Muzyka z Kórnika: - Od Chopina do Gershwina

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas niedzielnego koncertu festiwalu "Muzyka z Kórnika" zagra duo La Valse 89.
  Podczas koncertu "Od Chopina do Gershwina" uslyszymy duo La Valse 89

  Podczas koncertu "Od Chopina do Gershwina" uslyszymy duo La Valse 89 ©Archiwum

  Najbliższy koncert festiwalu „Muzyka z Kórnika” nosi tytuł „Od Chopina do Gershwina”. Jego wykonawcą będzie La Valse 89 Duo, które tworzą pianiści Anna Haas-Niewidział i Piotr Niewiedział.
  W programie znajdą się m.in. Rondo C-dur Fryderyka Chopina, Romans i Tarantella z II Suity Sergiusza Rachma-ninowa, Fantazja na temat Walców Johanna Straussa Aleksandra Tansmana, „Piazzolla ma non troppo” Igora Rogaliova i Fantazja na temat pieśni Gershwina Yurija Mayev-sky’ego.

  Anna Haas-Niewiedział i Piotr Niewiedział są absolwentami Akademii Muzycznej w Poznaniu. Oboje są wykładowcami tej uczelni. On jest także animatorem życia muzycznego i prelegentem m.in. Pro Sinfoniki. Ona uczy też w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia.
  Nazwa duetu wzięła się od utworu Maurice’a Ravela i roku kiedy go pierwszy raz wykonali razem. Ojcem chrzestnym duetu był profesor Andrzej Tatarski. Swoją wiedzę i umiejętności doskonalili m.in. w Lucernie i Salzburgu. W repertuarze mają utwory na cztery ręce od XVIII do XXI wieku. Współpracują z Poznańskimi Słowikami i zespołem Inspiro Ensemble.

  Muzyka z Kórnika - Od Chopina do Gershwina Arboretum Zamku Kórnickiego Kórnik , (ul. Zamkowa5), 6 sierpnia, godz. 18, wstęp wolny

  Marek Zaradniak
  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo