Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Malta Poznań Festival 2018: Muzyka szamańska i historia pewnego mnicha. Na co wybrać się we wtorek?

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Piąty dzień festiwalu Malta warto rozpocząć od bardzo oryginalnego projektu „Per-sona” autorstwa tancerki i choreografki Katarzyny Sitarz, który będzie można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze o godz. 17.Artystka skupia się w nim na ludzkim głosie – na jego relacji z ciałem, na jego zmysłowości i nieuchwytności. Warto przypomnieć, że jej poprzednie projekty, z reguły bazujące na eksperymentach ze śpiewem tradycyjnym, były prezentowane w wielu krajach na całym świecie, nawet tak odległych jak Brazylia czy Argentyna.Występ można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze we wtorek  o godz. 17.Przejdź do następnego slajdu ----->
Piąty dzień festiwalu Malta warto rozpocząć od bardzo oryginalnego projektu „Per-sona” autorstwa tancerki i choreografki Katarzyny Sitarz, który będzie można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze o godz. 17.Artystka skupia się w nim na ludzkim głosie – na jego relacji z ciałem, na jego zmysłowości i nieuchwytności. Warto przypomnieć, że jej poprzednie projekty, z reguły bazujące na eksperymentach ze śpiewem tradycyjnym, były prezentowane w wielu krajach na całym świecie, nawet tak odległych jak Brazylia czy Argentyna.Występ można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze we wtorek o godz. 17.Przejdź do następnego slajdu ----->Jakub Wittchen
Piąty dzień festiwalu Malta warto rozpocząć od bardzo oryginalnego projektu „Per-sona” autorstwa tancerki i choreografki Katarzyny Sitarz, który będzie można zobaczyć w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze o godz. 17.

Artystka skupia się w nim na ludzkim głosie – na jego relacji z ciałem, na jego zmysłowości i nieuchwytności. Warto przypomnieć, że jej poprzednie projekty, z reguły bazujące na eksperymentach ze śpiewem tradycyjnym, były prezentowane w wielu krajach na całym świecie, nawet tak odległych jak Brazylia czy Argentyna.

Centrum Kultury Zamek zaprasza na sztukę „1095” (godz. 18), w której reżyserka i pisarka Lisaboa Houbrechts, wraz z kolektywem performerów, muzyków i artystów wizualnych z zespołu Kuiperskaai, opowie historię młodego benedyktyńskiego mnicha imieniem Benny, który ucieka z klasztoru w Gandawie i udaje się w podróż po Europie. Ich przedstawienie to również próba odpowiedzi na pytanie, gdzie leży granica pomiędzy mistycyzmem a ekstremizmem – aktualne nie tylko w kontekście historycznym.

O godz. 19.30 wystąpi duet Bardo, czyli wokalistka Barbara Kinga Majewska i pianista Bartłomiej Wąsik. Ich koncert w Sali Białej Bazaru Poznańskiego, to świetna propozycja przede wszystkim dla tych słuchaczy, którzy cenią sobie połączenie subtelnej, wyrafinowanej piosenki ze świeżością muzyki elektronicznej. Tym, którzy wolą dźwiękowe eksperymenty i klimat muzyki szamańskiej, warto polecić poetycki koncert grupy skupionej wokół aktorki Kamilli Baar-Kochańskiej, który odbędzie się na placu Wolności o godz. 21.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski