Kulturalny Stary Rynek - Młody kabaret sięgnął po klasykę

  Kulturalny Stary Rynek - Młody kabaret sięgnął po klasykę

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Młodzi adepci kabaretu sięgnęli po tworczość kabaretu Dudek
  1/7
  przejdź do galerii

  Młodzi adepci kabaretu sięgnęli po tworczość kabaretu Dudek ©Łukasz Gdak

  W cyklu Kulturalny Stary Rynek na dziedzińcu Szkoły Baletowej zobaczyliśmy Kabaret Dudek w nowej i młodej odsłonie.
  Miniony weekend przyniósł kolejne propozycje cyklu Kulturalny Stary Rynek.
  Najbardziej oczekiwaną był występ Kabaretu Dudek w nowej, młodej odsłonie. Młodzi poznańscy adepci sztuki kabaretowej na dziedzińcu Szkoły Baletowej zaprezentowali wybrane piosenki i skecze tego legendarnego kabaretu. Najbardziej mogło podobać pełne ekspresji wykonanie piosenki „W Polskę idziemy”. Zabrakło mi jednak w tym zestawie słynnego skeczu „Sęk”, który był wizytówką Dudka.
  Szkoda, że młodzi ludzie nie korzystali z mikrofonów przez co nie wszystko było dokładnie słyszane przez publiczność. A do tego ich występ był zagłuszany przez jak się okazało ciekawy festiwal Cały Poznań Ukulele, który w sobotę odbywał się na Dziedzińcu Urzędu Miasta, ale prezentację Dudka zagłuszały także dzwony pobliskiej fary. Sprawiło to, że został on na chwilę nawet przerwany. Tym niemniej kabaretowa młodzież zaznaczyła swoją obecność. Warto będzie obserwować jej rozwój.

  Tymczaesm jeszcze w piątek na Scenie na Quadro można było usłyszeć Zuzę Gadowską. Ta młoda wokalistka, multiinstrumentalistka i autorka ma niezwykle rozpoznawalny głos i pewnie szybko dołączy do czołówki młodych polskich wokalistek. Umiejętnie łączy rocka z folkiem. Podobać mogła się m.in. w piosenkach „Something Wrong”i „Nie wpuszczę cię”. Natomiast jeszcze w niedzielę do godziny 15 można wziąć udział w kolejnych fotospacerach, które rozpoczynają się także na scenie na Quadro. W niedzielę także w Wadze Miejskiej odbędzie się pierwszy koncert z cyklu "Kameralny Poznań" . Słuchać będziemy sopranistki Anny Budzyńskiej i pianistki Laury Kluwak-Sobolewskiej. Początek o godzinie 19. Wstęp na wszystkie imprezy Kulturalnego Starego Poznania jest wolny.

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama