Kontrowersyjna wystawa "Body Worlds Vital" już w Poznaniu...

  Kontrowersyjna wystawa "Body Worlds Vital" już w Poznaniu [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do tej pory na całym świecie wystawę „Body Worlds Vital” obejrzało 45 mln widzów!
  1/12
  przejdź do galerii

  Do tej pory na całym świecie wystawę „Body Worlds Vital” obejrzało 45 mln widzów!
  ©Pawel Łacheta

  Od wtorku do 21 stycznia w Galerii Pestka w Poznaniu oglądać można wystawę „Body Worlds Vital”. Do tej pory na całym świecie obejrzało ją 45 mln widzów.
  - Wystawa umożliwia poznanie anatomii, fizjologii i sposobów na zdrowsze życie. Tak naprawdę na początku celem procesu plastynacji wynalezionego przez dr Gunthera von Haggena była edukacja studentów i stworzenie anatomicznych preparatów, które lepiej pozwalałyby poznać ludzkie ciało. Wszystkie eksponaty są autentyczne. Ciała pochodzą od dawców, którzy jeszcze za życia zgodzili się na eksponowanie ich w taki sposób po śmierci. W Instytucie Plastynacji w Guben zarejestrowanych jest 17 tys. dawców, w tym 11 z Polski - mówi rzecznik wystawy Ewa Król-Bednarczyk.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYSTAWY BODY WORLDS VITAL W POZNANIU
  - Wystawa skierowana jest do studentów, uczniów szkół średnich i podstawowych. Owszem pojawiają się opinie, że wystawa jest kontrowersyjna, ale są rzeczy jeszcze bardziej kontrowersyjne, jak Body Farm gdzie bada się rozkład ludzkiego ciała. Te preparaty są jak rzeźby, tak aby każdy mógł zobaczyć jak wygląda ciało człowieka w sposób, który najbardziej przypomina rzeczywistość – mówi Paweł Posłuszny z Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.

  - Często pytają mnie co sprawia, że ludzie przychodzą na tę wystawę. Dla mnie największa wartością wystawy jest element edukacyjny. To, że osoby, które są laikami w medycynie odkrywają swoje ciała. Stają przed konkretnymi narządami i widzą, jak wygląda narząd zdrowy, a jak chory. Z ankiety jaką przeprowadziliśmy wynika, że po obejrzeniu wystawy 10 proc. osób zadeklarowało, że przestało palić, 23 proc. powiedziało, że lepiej się odżywia, a 25 proc. zaczęło uprawiać sport. A jeśli chodzi o kontrowersje wokół wystawy, to są one wywoływane głównie przez osoby, które nigdy naszych wystaw nie widziały - mówi Angelina Whalley, kurator wystawy, prywatnie żona dr Gunthera von Haggena.

  Wystawę oglądać można w Galerii pestka w godzinach od 9 do 20. Bilety kosztują od 25 do 70 zł.  Body Worlds & The Cycle of Life - zobacz wideo o wystawie:

  źródło: dzienniklodzki.pl/x-news.pl.
  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie warte tej ceny

  Anna (gość)

  Zgłoś / 2

  kompletna lipa....byłem.....w Poznaniu nawet nie połowa eksponatów!!! Nie polecam zdecydowanie!! A cena to jakaś kpina 60 zł za osobę podczas gdy w łodzi ta sama wystawa 40 złotych!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uzupelnienie

  gosc (gość)

  Zgłoś / 3

  Oczywiście to tylko moje skromne zdanie... Ciekawe po ile te bilety ,bo jeżeli w celach edukacyjnych ,to chyba muszą być bardzo tanie...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dla podniety i kasy !!

  gosc (gość)

  Zgłoś / 1 / 2

  W celach edukacyjnych odsyłam do książek, filmów, modeli /np. dukarki 3 d/, dla bardziej zainteresowanych i w ,,celach wyższych,, - studia medyczne i zajęcia w prosektorium, a taka wystawa...tylko...rozwiń całość

  W celach edukacyjnych odsyłam do książek, filmów, modeli /np. dukarki 3 d/, dla bardziej zainteresowanych i w ,,celach wyższych,, - studia medyczne i zajęcia w prosektorium, a taka wystawa...tylko dla podniety i kasy!!! niczym horror...Czy ktoś chciałby oglądać swoją matką, czy kuzyna, czy nawet ukochanego psa w takiej odsłonie i czy tak łatwo pogodziłby się z decyzją zmarłegozwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cyrk

  poznan (gość)

  Zgłoś / 3 / 8

  Cyrk na kołach dla gawiedzi. Wystawę odwiedziło już w całej Europie ok. 40mln ludzi. Niemiaszek trzepie niezłe siano ;) i kit wciska że dla edukacji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wystawa

  Paweł G. (gość)

  Zgłoś / 1 / 13

  ohydna wystawa, zwyrodnialstwo. Czy to początek braku godności człowieka? Komu potrzebna ta wystawa? A gdzie nasza kilkunastowieczna godność Polaka i człowieka?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś / 2 / 1

  Jaki debil z ciebie XD

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Research, ludzie!

  xyz (gość)

  Zgłoś / 7

  On się nazywa VON HAGENS a nie von Haggen, jak już piszecie to róbcie research!

  A wystawa jest świetna, na swój sposób magiczna i pociągająca. Ludzie ciało nie jest kontrowersyjne, tylko piękne.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo