Kino pod chmurami działa nawet wtedy, gdy spadnie deszcz...

  Kino pod chmurami działa nawet wtedy, gdy spadnie deszcz [LISTA SEANSÓW]

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  „Julieta” Pedra Almodovara już dziś na dachu centrum handlowego Avenida przy ul. Matyi 2

  „Julieta” Pedra Almodovara już dziś na dachu centrum handlowego Avenida przy ul. Matyi 2 ©Mat. prasowe

  Pogoda w ostatnich dniach płata figle. Mimo to, kina plenerowe w Poznaniu nie odwołują seansów, a na wypadek oberwania chmury przewidują możliwość ich przeniesienia.
  „Julieta” Pedra Almodovara już dziś na dachu centrum handlowego Avenida przy ul. Matyi 2

  „Julieta” Pedra Almodovara już dziś na dachu centrum handlowego Avenida przy ul. Matyi 2 ©Mat. prasowe

  Tylko w piątek można wybrać się na jeden z trzech seansów w różnych częściach Poznania. Na terenie obiektu sportowego przy ul. Braniewskiej działa Jeżyckie Kino Plenerowe na Smochowicach. Na dzisiejszy wieczór jego organizatorzy zaplanowali pokaz „Królów lata”, komediodramatu Jordana Vogta-Robertsa o grupie przyjaciół, którzy w akcie rebelii porzucają cywilizację i postanawiają zamieszkać w domku w lesie.
  Start o godz. 22. W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do hali sportowej. Wcześniej, o godz. 17, na dzieci z rodzicami czekają warsztaty twórcze. Ich uczestnicy projektować będą duże dmuchawce, ptaki i motyle.  Z propozycją niszową, choć zaprzeczającą ponurej aurze, z której słynie kino rumuńskie, wychodzi Galeria Malta (ul. Maltańska 1). O godz. 21 obejrzymy tam „Hello, how are you” Alexandra Maftei. To zabawna historia małżeństwa z 20-letnim stażem, które przechodzi kryzys. Mąż i żona uciekają w świat flirtu na internetowych czatach, nie podejrzewając czekającego ich zaskoczenia.  „Julietę”, ostatnie dzieło Pedra Almodovara wyświetli Kino nad Miastem, zlokalizowane na dachu centrum handlowego Avenida (ul. Matyi 2). Seans dramatu o kobiecie w średnim wieku, dokonującej rozliczenia z przeszłością zaplanowano na piątek o godz. 21.30.  O tej samej porze, tylko że w sobotę wystartuje seans „Buena Vista Social Club” Wima Wendersa w Kinogrodzie w Parku Kasprowicza. To liczący już dwadzieścia lat dokument o muzykach z Hawany, którzy jeszcze w czasach przedrewolucyjnych grywali często w jednym ze znajdujących się w mieście klubów. Po czterech dekadach rozbratu, twórcom udało się doprowadzić do ich ponownego spotkania w studiu i na scenie. Premiera filmu poskutkowała tym, że o muzykach z Hawany znów zrobiło się głośno na świecie.

  W przyszłą środę, seans komediodramatu „Nietykalni” (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano) z Omarem Sy i François Cluzetem szykuje Kino na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru (ul. Półwiejska 42). Początek tradycyjnie o godz. 21.30. Gdyby aura nie dopisała, film zostanie wyświetlony na Szachownicy wewnątrz budynku.

  Z propozycją dla amatorów kina pod gołym niebem wychodzą także Międzynarodowe Targi Poznańskie. W czwartek zobaczymy tam „Podróż na sto stóp” Lassego Hallströma o zderzeniu kultur. Hinduska rodzina przeprowadza się do małego miasta na południu Francji. Los sprawia, że w tym samym miasteczku swoją słynną na cały kraj restaurację prowadzi Madame Mallory (Helen Mirren). Jej lokal znajduje się dokładnie vis a vis.  W razie niepogody seans będzie przeniesiony do hali 1 lub 2 MTP.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama