Jazzowa uczta w Blue Note: W sobotę w Poznaniu zagra Mark...

  Jazzowa uczta w Blue Note: W sobotę w Poznaniu zagra Mark Turner

  SZKI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jazzowa uczta w Blue Note: W sobotę w Poznaniu zagra Mark Turner
  To niewątpliwie jedno z jazzowych wydarzeń roku w Poznaniu. W najbliższą sobotę, 3 grudnia w klubie Blue Note wystąpi znakomity amerykański saksofonista Mark Turner ze swoim kwartetem muzycznych gwiazd.
  Jazzowa uczta w Blue Note: W sobotę w Poznaniu zagra Mark Turner
  Mark Turner jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich saksofonistów tenorowych. W Poznaniu będzie promował swój ostatni album "Lathe Of Heaven", który nagrał wspólnie z wybitnymi muzykami: trębaczem Avishaiem Cohenem, basistą Joe Martinem i perkusistą Markusem Gilmorem.

  Saksofonista wychowywał się w południowej Kalifornii, gdzie od najmłodszych lat chłonął dźwięki R’n’B, jazzu, soulu i gospel.


  - To były wczesne lata 70. Moja matka i ojczym byli pierwszym pokoleniem młodych, czarnych intelektualistów w dotychczas białej wyższej klasie średniej. Razem z przyjaciółmi chodzili na jazzowe koncerty, co mnie bardzo intrygowało. Podobnie, jak historia jazzu i afro-amerykańskiej kultury. A ponieważ mój ojciec grał na saksofonie, a zmarł jak miałem rok, to myślę, że podświadomie w ten sposób próbowałem nawiązać z nim więź - zaznacza muzyk.  Ten niezwykle zdolny saksofonista nowego pokolenia gry uczył się na prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Artysta zadebiutował albumami dla prestiżowej Warner Bros Records, a od kilku sezonów nagrywa dla monachijskiej ECM Records.

  - Turner ma bardzo unikatowe brzmienie i styl gry, zarówno we własnych kompozycjach, jak i w improwizacjach - chwali artystę "Las Vegas Review-Journal".

  - On niczego nie przyspiesza. Jest w swoich latach 40., z nową, pozbawioną fortepianu grupą. I to jest jego najlepszy album, z bardzo wyrazistymi, czystymi kompozycjami i spokojną improwizatorską mocą - podsumował album "Lathe Of Heaven" dziennikarz „New York Timesa”.  Mark Turnenr Quartet
  sobota, 3 grudnia 2016, godz. 20:00
  Blue Note, ul. Kościuszki 79
  Bilety: 65 zł (miejsca stojące), 75 zł (miejsca siedzące)
  dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line TUTAJ

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo