Jarocin Festiwal 2017: Sprawdź, jak się nie zgubić w mieście...

  Jarocin Festiwal 2017: Sprawdź, jak się nie zgubić w mieście muzyki [INFORMATOR]

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jarocin 2016. Tak bawili się uczestnicy rok temu
  1/20
  przejdź do galerii

  Jarocin 2016. Tak bawili się uczestnicy rok temu ©Grzegorz Dembiński

  Jarocin Festiwal już w piątek. Zagrają m.in. Fisze Emade Tworzywo, Decapitated, Mitch & Mitch i Tomasz Stańko. Dla wybierających się przygotowaliśmy praktyczne informacje, które pozwolą im w pełni delektować się jego klimatem.
  Bilety i opaski
  Na tegoroczny Jarocin Festiwal obowiązują dwa rodzaje wejściówek: bilety jednodniowe oraz karnety na wszystkie trzy dni. Te pierwsze kosztują 100 złotych, za drugie zapłacimy 170 zł. Dzieci i młodzież do lat 12 - a zatem urodzone po 31 grudnia 2004 r. - wejdą na festiwal nieodpłatnie, za okazaniem dokumentu tożsamości (np. legitymacji szkolnej). Podobnie jak rok temu, z promocji na wejściówki skorzystali mieszkańcy gminy Jarocin.


  Wszystkie bilety i karnety należy zamienić na opaski. Mieszkańcy gminy Jarocin wymienią je tylko w Spichlerzu Polskiego Rocka (ul. Poznańska), natomiast pozostali uczestnicy będą mogli to zrobić przy wejściu na Scenę Rynek i Scenę Park. Wstęp na wszystkie tereny festiwalowe - poza darmową Sceną Nad Stawem - odbywać się będzie tylko za okazaniem opaski. Nie można ściągać jej przez cały okres, na który wykupiło się wejściówkę.

  Parking i pole namiotowe
  Uczestnicy festiwalu spać będą mogli m.in. na polu namiotowym. Znajduje się ono 1,8 km od dworca PKP. Z dworca nie kursują jednak żadne bezpośrednie autobusy na pole. By się na nie dostać, należy kładką nad torami przejść na przystanek (dawny dworzec PKS) i skorzystać z autobusów linii 7, 8, 18 lub 18A, wysiadając na os. Tysiąclecia. Pole zlokalizowane będzie około 600 m od Sceny Park oraz 1 km od Sceny Rynek.

  Na pole namiotowe należy przyjechać z własnym namiotem. Nie można wprowadzać na nie zwierząt, z wyjątkiem psów przewodników osób niewidomych. Na miejscu działać będzie odpłatny depozyt oraz biuro rzeczy znalezionych. Pole czynne będzie 24h.

  W pobliżu pola działać będzie parking samochodowy. Pomieści on jednak maksymalnie 100 aut. Kolejne kierowane będą na oddalony o 700 m parking przy ul. Wrzosowej. Będzie on dozorowany, ale niestrzeżony.

  W tym roku, Jarocin Festiwal gościł będzie aż na czterech scenach zlokalizowanych w różnych punktach miasta Materiały organizatora


  Muzyka na czterech scenach
  W tym roku, festiwal wraca do miasta. Koncerty odbywać się będą na czterech scenach: Park przy Pałacu Radolińskich, Nad Stawem między ul. Poznańską a Zamkową, na Rynku oraz w ruinach kościoła św. Ducha.

  Scena Rynek działać będzie w piątek i sobotę od godz. 15. Bramy na Scenę Park otwarte zostaną w piątek o godz. 19, a Scena Nad Stawem czynna będzie przez cały czas. Ruiny otwierane będą na pół godziny przed startem koncertów. Z uwagi na to, że pod tą sceną zmieści się 150-200 osób, na godzinę przed wydarzeniami otwierana będzie specjalna strefa oczekiwania. Przy kolejności wpuszczania do ruin kościoła św. Ducha będzie obowiązywała zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

  Jarocin 2016. Tak bawiliście się na festiwalu

  Źródło: Nto.pl / x-news  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WARTO TV

   CIEKAWE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   youtu.be/FLOtGwRy1SQ

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama