Czytali bajki o smokach

  Czytali bajki o smokach by pomóc Hospicjum Palium

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bajki czytali m.in. Michał Jeliński i Marek Piekarczyk z synem Filipem
  1/7
  przejdź do galerii

  Bajki czytali m.in. Michał Jeliński i Marek Piekarczyk z synem Filipem ©Adrian Wykrota

  W poniedziałek podczas Bajkowiska zorganizowanego przez poznański Lions Club New Design czytano bajki o smokach.
  Już po raz czwarty osoby znane i lubiane czytały bajki podczas zorganizowanego przez Lions Club Poznań New Design "Bajkowiska". Tym razem można je nazwać "Smokowiskiem" ponieważ czytano bajki o smokach. Cel był jak zawsze ten sam - zebranie  środków na pomoc Hospicjum Palium, a konkretnie na zbudowanie drugiego skrzydła Hospicjum. Zebrano 27620, ale liczenie ciągle jeszcze trwa.
  „Bajkę o smoku wawelskim” czytali mistrz olimpijski z Pekinu, wiośłarz Michał Jeliński i lider grupy TSA Marek Piekarczyk z synem Filipem, „Bajkę o Brneńskim smoku” czytał lider Luxtorpedy Robert Litza Friedrich, a „Sceny z życia smoków” przedstawili dyrektor Teatru Polskiego Maciej Nowak i dyrektor Centrum Sztuki dla Dziecka Jerzy Moszkowicz.
  . „Bajkę o smoku i sekutnicy” czytał aktor Teatru Nowego w Poznaniu Michał Grudziński, a „Smocze wiersze” popularna wokalistka Hanna Banaszak. Smocze marionetki ożywiał m.in. Igor Fijałkowski, aktor poznańskiego Teatru Animacji, laureat Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego”. A wszystko to ubogacała muzyka w wykonaniu powstałego specjalnie z tej okazji zespołu Dęte Smoki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo