Cztery dni pełne muzyki cerkiewnej w Wielkopolsce

  Cztery dni pełne muzyki cerkiewnej w Wielkopolsce

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gospodarzem festiwalu jest Chór Kameralny Cappella Musicae Antiquae Orientalis z Poznania
  1/4
  przejdź do galerii

  Gospodarzem festiwalu jest Chór Kameralny Cappella Musicae Antiquae Orientalis z Poznania ©Archiwum

  W czwartek rozpoczynają się w Wielkopolsce III Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Zaśpiewają zespoły z Białorusi, Litwy i Polski

  Koncerty odbędą się w Opalenicy, Wolsztynie, Rostarzewie, Poznaniu i Grodzisku Wielkopolskim.
  Festiwal zainaugurują msze święte i koncerty w Opalenicy i Wolsztynie. W kościele Św. Józefa w Opalenicy wystąpi Chór Swiato-Pokrowskiej Katedry Prawosławnej z Grodna pod batutą Dmitrija Szepielewa. Początek o godzinie 18. Natomiast o godzinie 18.30 w kościele Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie zaśpiewa Chór Kameralny Litewskiej Diecezji Prawosławnej Swietilien z Wilna, którym dyryguje Wadim Maszyn.


  W piątek chór z Białorusi usłyszymy o godzinie 18.30 w Wolsztynie. Natomiast chórzystów z Litwy posłuchać będzie można w kościele oo. Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu. Początek koncertu o godzinie 20.
  W sobotę w samo południe goście z Litwy zaśpiewają w kościele Św. Mateusza w Opalenicy. Również w sobotę, ale o godzinie 17 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim koncert galowy festiwalu. Oprócz gości z Białorusi i Litwy usłyszymy gospodarzy imprezy - Chór Kameralny Cappella Musicae Antiquae Orientalis pod batutą Leona Zaborowskiego z Poznania.

  W niedzielę o 11 rozpoczną się msza święta i koncert w kościele św. Józefa w Rostarzewie. Zaśpiewa tam chór z Białorusi. Usłyszymy go także o 20 w kościele oo. Franciszkanów w Poznaniu.
  Chór z Białorusi śpiewa już 25 lat. W dorobku ma m.in. I miejsce na Hajnowskich Dniach Muzyki Cerkiewnej. Chór z Litwy istnieje 6 lat. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Chórów Prawosławnych w Grodnie. Chór z Poznaniadziała od roku 1984. Dał ponad 500 koncertów w 17 krajach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


  m.zaradniak@glos.com


  Gospodarze festiwalu: Cappella Musicae Antiqae Orientalis

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama