Akademia Gitary: od klasyki po muzykę alternatywną bez...

  Akademia Gitary: od klasyki po muzykę alternatywną bez względu na wiek

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotę na scenie przy Posnanii zagra grupa Riffertone

  W sobotę na scenie przy Posnanii zagra grupa Riffertone ©Archiwum

  Koncerty w różnych stylach przyniosą najbliższe dni na festiwalu Akademia Gitary.
  W sobotę na scenie przy Posnanii zagra grupa Riffertone

  W sobotę na scenie przy Posnanii zagra grupa Riffertone ©Archiwum


  Dziesiąta edycja Akademii Gitary w pełni. Rozbrzmiewa różnymi stylami. W piątek, w sobotę i w niedzielę o godzinie 17 na scenie przy Centrum Handlowym Posnania (ul. Pleszewska 1) odbędą się eliminacje ogłoszonego przez festiwal konkursu dla młodych zespołów. Oceniać je będzie jury, w składzie którego jest m.in. lider grupy Turbo Wojciech Hoffmann.
  Natomiast o godzinie 20 na scenie przy Posnanii słuchać będziemy grupy NaliaH, której liderką jest Natalia Hoffmann.
  O tej samej porze w kościele Karmelitów (ul. Działowa 25) wystąpi jeden z najciekawszych współczesnych gitarzystów rosyjskich Artyom Der-voed. O godzinie 21 recital Bianki Szalaty poprzedzi spektakl w ramach Teatru na Wolnym na Dziedzińcu Urzędu Miasta (plac Kolegiacki 17) .

  W sobotę o godzinie 17 w Kon-tenerArcie (ul. Ewangelicka) kolejne warsztaty poprzedzające Happening gitarowy. Poprowadzi je Katarzyna Maliszewska. Natomiast o godzinie 19 w CK Zamek (Święty Marcin 80/82) zagra jazzowa grupa Trans-formens. O godzinie 20 na scenie przy Posnanii zagra grupa Riffertone.

  W niedzielę spektakl na dziedzińcu Urzędu Miasta poprzedzi koncert Andrzeja Gry-giera (godzina 21). We wtorek o godzinie 10.30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Wszystkich Świętych 1) Akademia Gitary Kids, a spektakl Teatru na Wolnym o godzinie 20 poprzedzi recital Kacpra Dwor-niczaka. W środę o godzinie 20 na Dziedzińcu Urzędu Miasta znów usłyszymy Biankę Sza-laty. W czwartek o godz. 20 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej zagra grecko-hiszpańskie Duo Melis, a o tej samej porze spektakl Teatru na Wolnym poprzedzi recital Patrycji Kawalec.

  Akademia Gitary od 18 do 24 sierpnia, Rózne lokalizacje, Wstęp na większość imprez jest wolny. Na koncerty na Dziedzińcu Urzędu Miasta obowiązują bezpłatne wejściówki, na Akademię Gitary Kids zapisy na akademiagitary.pl

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama