Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kultura dla każdego. Inny Festiwal rusza już za tydzień

Cyprian Lakomy
Cyprian Lakomy
Zdjęcie ze spektaklu „Mamy siebie, tylko siebie”
Zdjęcie ze spektaklu „Mamy siebie, tylko siebie” Materiały organizatora
Jedna z najpopularniejszych komedii Woody'ego Allena z audiodeskrypcją, ambitne spektakle teatralne oraz integrujące warsztaty - na Innym Festiwalu kultura pozbywa się barier. Początek drugiej edycji już za tydzień, a wydarzenia odbędą się w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski.

O ile pierwsza edycja akcentowała problem niepełnosprawności, o tyle tegoroczny Inny Festiwal stara się po prostu zapewnić równy dostęp do swoich wydarzeń wszystkim uczestnikom.

- Zamiast mówić wprost o niepełnosprawności, staramy się przezwyciężać bariery, jakie ona narzuca - mówi Elżbieta Pabich z Fundacji Barak Kultury organizującej imprezę.

Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 listopada. W jego programie znalazły się zarówno wydarzenia w Poznaniu (4-6.11), jak i te, na które wybiorą się mieszkańcy miast powiatowych Wielkopolski (7-8.11). Oprócz Czarnkowa, który uczestniczy w projekcie od samego początku, jego nowym współgospodarzem będzie Ostrów Wielkopolski.

Inny Festiwal rozpocznie seans „Co nas kręci, co nas podnieca” Woody'ego Allena. Film zostanie wyświetlony we wtorek, 4 listopada w poznańskim Kinie Muza (g. 17). Nie będzie to zwyczajny pokaz. Obraz wzbogacono o audiodeskrypcję dla osób niewidomych, a ułatwieniem dla widzów niesłyszących będą polskie napisy.

W środę (5.11) Republika Sztuki Tłusta Langusta przy ul. Gwarnej 11 zaprasza miłośników współczesnego teatru tańca na spektakl „Mamy siebie, tylko siebie”. Przedstawienie zainspirowane zostało spotkaniem dwóch tancerek i ich doświadczeniami. Opowiada o pięknie i inności. Początek o 19, a po spektaklu spotkanie z tancerkami Ewą Sobiak i Justyną Dudą. Wstęp wolny.

Następnego dnia w Nowej Gazowni obejrzeć będzie można inne przedstawienie. W pawilonie wystawiony zostanie „Toast” w wykonaniu Teatru Ba-q, czyli grupy działającej przy Fundacji Barak Kultury. To historia młodej poznańskiej Żydówki Firy, która udaje się w osobistą podróż do Jerozolimy. Początek o godzinie 19, darmowe wejściówki odbierać można w Centrum Informacji Miejskiej.

„Toast” dojedzie również w inne części Wielkopolski. W piątek (6.11) obejrzy go publiczność w Ostrowie Wielkopolskim, w tamtejszej Forum Synagodze, a dzień później spektakl wystawiony zostanie w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie.
Już dziś w poznańskiej Tłustej Languście startują warsztaty „Poprowadź mnie” dla każdego, kto chce zostać przewodnikiem niewidomych. Udział jest bezpłatny, a ostatnich zapisów można dokonać pod numerem telefonu 519836436. Szczegóły na stronie internetowej:

www.barakkultury.pl

.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski