MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto wygra konkurs Metafory Rzeczywistości?

Stefan Drajewski
Próby czytania odbywają się w Teatrze Polskim od kilku dni
Próby czytania odbywają się w Teatrze Polskim od kilku dni PAWEŁ MIECZNIK
W weekend rozstrzygnięcie konkursu Metafory Rzeczywistości, w którym wybierany jest najlepszy dramat sceniczny. Sztuka - laureatka jeszcze w tym roku zostanie wystawiona na scenie Teatru Polskiego.

W niedzielę dowiemy się, kto zwycięży w konkursie dramaturgicznym Teatru Polskiego w Poznaniu "Metafory Rzeczywistości". W finale czwartej edycji konkursu znalazły się trzy dramaty: Marty Jagniewskiej "Cicha dama ukradła słoik z konfiturami, za co bardzo przeprasza", Małgorzaty Sadochy "Małe dziecko" i Michała Kmiecika "Śmierć pracownika".

Czytaj także:
"Metafory rzeczywistości" - znamy laureatów konkursu
Poznań: Konkurs "Metafory Rzeczywistości" rozstrzygnięty

- Na konkurs wpłynęło 156 dramatów - mówi Paweł Szkotak, dyrektor Teatru Polskiego, a zarazem - obok Przemysława Czaplińskiego i Łukasza Drewniaka - członek jury. - Udało się nam zachować parytet, z lekką przewagą pań. Każdy z wybranych do finałów tekstów jest inny pod względem literackim, teatralnym, tematycznym… Każdy budzi ciekawość.

Marta Jagniewska jest poznanianką, ukończyła kulturoznawstwo na UAM i Szkołę Dramatu w Teatrze Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka. Małgorzata Sadocha jest absolwentką dziennikarstwa, a obecnie doktorantką Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje jako sekretarz redakcji "Notatnika Teatralnego" i dramaturg w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Michał Kmiecik z Wrocławia, chociaż ma dopiero 19 lat, wyreżyserował w tym roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie spektakl "Until Lions Have Their Historians, Tales of the Hunt Shall Always Glorify the Hunter" oparty na operze szkolnej Bertolta Brechta "Ten, który mówi tak". Obecnie przygotowuje "Karabiny pana Yanga Youdego. Dobry człowiek z Hubei" na Europejski Kongres Kultury, spektakl realizowany w koprodukcji Teatru Polskiego we Wrocławiu i Krytyki Politycznej.

W finale, który rozegra się 10 i 11 września na dużej scenie Teatru Polskiego, wybrane dramaty zostaną zaprezentowane publiczności w postaci próby czytanej. Organizatorzy przewidzieli dla finalistów trzy nagrody: główną jury, dziennikarzy i publiczności. Dramat, który otrzyma główną nagrodę, zostanie wystawiony w Teatrze Polskim w Poznaniu do końca tego roku. I to jest nagroda, na którą najbardziej czekają autorzy i publiczność.

Czytanie dramatów: "Małe dziecko", Teatr Polski, 10 września, godzina 18, bilety: 7 zł, "Cicha dama ukradła słoik z konfiturami, za co bardzo przeprasza", Teatr Polski, 10 września, godzina 19.30, bilety: 7 zł, "Śmierć pracownika", Teatr Polski, 11 września, godzina 18, bilety: 7 zł
Po ostatniej prezentacji zapraszamy na rozmowę z twórcami, którą poprowadzi Bartłomiej Miernik, sekretarz miesięcznika "Teatr".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski