W blasku fleszy „Hoss” miał napad dusznicy. Proces znów nie...

  W blasku fleszy „Hoss” miał napad dusznicy. Proces znów nie ruszył

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Proces "Hossa" odroczony do czerwca. Ratownicy medyczni stwierdzili u oskarżonego objawy dusznicy bolesnej niestabilnej niestabiln
  1/19

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©GLW

  Płacz, krzyki oraz karetka pogotowia wezwana do oskarżonego. Niecodziennie sceny działy się w piątek w poznańskim Sądzie Okręgowym. Po wielu miesiącach oczekiwań miał w końcu rozpocząć się proces Arkadiusza Ł. ps. Hoss - domniemanego szefa wnuczkowej mafii, który według śledczych dokonał milionowych kradzieży i dowodził gangiem. Rozprawa po raz kolejny została jednak odroczona, bo „Hoss” źle się poczuł.
  Od momentu rozpoczęcia rozprawy obrońcy oskarżonego wnioskowali o przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych, co ponownie odwlekłoby w czasie otwarcie przewodu sądowego.

  - Oskarżonego powinni zbadać psychiatrzy, aby stwierdzić, czy jest on w stanie odpowiadać na pytania sądu, czy je rozumie i czy skutecznie może realizować swoje prawo do obrony. Podczas pobytu w areszcie śledczym w Białołęce nie zapewniono mu odpowiedniej opieki medycznej, a oskarżony jest pod wpływem permanentnego stresu związanego z zainteresowania jego sprawą przez media - przekonywał mec. Jacek Relewicz, poznański adwokat i obrońca „Hossa”.

  Na to nie zgodził się prokurator Marcin Szpond, który stwierdził, że opinia biegłych, co do stanu zdrowia oskarżonego została sporządzona już wcześniej. - Nie wynikało z niej, aby oskarżony był niepoczytalny. W czasie postępowania, które toczyło się w Warszawie, nie ujawniono też żadnych okoliczności, które wskazywałyby, że nie może brać udziału w czynnościach procesowych - mówił prokurator.

  Choć sędzia Karolina Siwier-ska odrzuciła wniosek obrony i proces „Hossa” już miał się rozpocząć, to po chwili rozprawa została przerwana. - Weźcie te kamery - padło w stronę dziennikarzy z ust Arkadiusza Ł., który chwilę wcześniej powiedział policjantom, że źle się czuje i żąda wezwania karetki pogotowia.

  Jak się czuje „Hoss”?
  Kiedy Arkadiusz Ł. był badany przez ratowników medycznych poza salą rozpraw z dziennikarzami rozmawiała Sylwia K. żona oskarżonego, na której także ciążą zarzuty udziału w gangu i kradzieży „na wnuczka”. Pytaliśmy m.in. dlaczego „Hoss” ukrywał się wcześniej przed wymiarem sprawiedliwości.

  - Mój mąż niczego nie ukradł. W Polsce nikt z nas niczego nie ukradł, ani my, ani dzieci. Mój mąż nie ukrywał się przed policją, tylko przed cyganami, którzy chcieli nas zabić. Wy mówicie, że on wszystkich nas tego oszustwa nauczył. A morderców kto nauczył? Czemu o tym nie piszecie. To wszystko są kłamstwa, wy wszyscy kłamiecie - mówiła Sylwia K.


  Kiedy ratownicy wyprowadzili Arkadiusza Ł. z sali rozpraw kobieta i pozostali bliscy oskarżonego wpadli w panikę, krzyczeli i płakali, uderzali w szybę, która oddzielała ich od mężczyzny. Okazało się, że Ł. został odwieziony do aresztu śledczego, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

  - Ratownicy medyczni stwierdzili u oskarżonego objawy dusznicy bolesnej niestabilnej - powiedziała sędzia Karolina Siwierska, która jednocześnie odroczyła rozprawę do 28 czerwca.

  Co wywołało napad dusznicy? Ratownicy stwierdzili, że wpływ na to mógł mieć stres wywołany przez ogromne zainteresowanie oraz obecność mediów na sali sądowej.

  - Dzisiejsza sytuacja to wynik stanu zdrowia oskarżonego. To nie jest wymyślona choroba, tylko schorzenie kardiologiczne potwierdzone badaniami niezależnych instytucji. Ratownicy potwierdzi sytuację stresową, co się wiąże z niemożnością wzięcia udziału w procesie - skomentował mec. Jacek Relewicz, obrońca „Hossa”. I dodał: Nie twierdzę, że stres jest następstwem skruchy, tylko ataku mediów.

  Kiedy proces Arkadiusza Ł. ruszy i czy będzie jawny? Tego na razie nie wiadomo. Rozpoczęcie przewodu sądowego odwlekane jest bowiem w czasie od marca 2016 roku. Przypomnijmy, że według śledczych Arkadiusz Ł. wymyślił oszustwo „na wnuczka”, dzięki któremu on i jego rodzina zarobili fortunę. Na ławie oskarżonych siedzi także jego brat - Adam P.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zdrowy byk

  łaka-łaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Ojejku. Jaki wrażliwy. Ale gdy organizował przestępstwa, to był zdrowym bykiem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może bezpośrednia konfrontacja

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  z okradzionymi z oszczędności całego życia babciami by go postawiła na nogi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oby zdechł w pierdlu przed końcem procesu

  Poko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Przenieść gnidę do Płocka, tam grasuje seryjny samobójca, to może zaoszczędzi państwu (czyli nam) wydatków na karmienie tego utuczonego złodziejskiego knura. A przy okazji - czy to złodziejskie ś c...rozwiń całość

  Przenieść gnidę do Płocka, tam grasuje seryjny samobójca, to może zaoszczędzi państwu (czyli nam) wydatków na karmienie tego utuczonego złodziejskiego knura. A przy okazji - czy to złodziejskie ś c i e r w o przejmowało się stanem zdrowia okradzionych ludzi? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aktor i oszust dzieli ich cienka granica

  Zbigniew Sowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Aktor jakich mało. No cóż aktor poniekąd gra , udaje kogoś czyli ma coś z oszusta i odwrotnie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aktorzy

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  jak nie kupią to zastraszą. Kto nie zna ich działań ten nie wie. Szopka na rozprawie sądowej i tyle. Źle się poczuł bo tak miało być. Lepiej dostać kasę i być cicho- bo kto chciałby zadrzeć z całą...rozwiń całość

  jak nie kupią to zastraszą. Kto nie zna ich działań ten nie wie. Szopka na rozprawie sądowej i tyle. Źle się poczuł bo tak miało być. Lepiej dostać kasę i być cicho- bo kto chciałby zadrzeć z całą świtą macek mniejszości narodowych? Trzymam kciuki za wymiar sprawiedliwości i ich nieustępliwośćzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zlodziej i PRZYWILEJE

  Stani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Wiadomo ze taki Zlodziej kupil sobie wszystkich a zwlaszcza Lekarzy
  Kazdy Kryminalista powinien byc Pokazywany bez Zaslonek zeby bylo wiadomo
  kto jest Kryminalistá i ze ma wiéksze Prawa i...rozwiń całość

  Wiadomo ze taki Zlodziej kupil sobie wszystkich a zwlaszcza Lekarzy
  Kazdy Kryminalista powinien byc Pokazywany bez Zaslonek zeby bylo wiadomo
  kto jest Kryminalistá i ze ma wiéksze Prawa i Przywilwjw a nizeli Ofiara która nie ma Zadnych Praw
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  słuchać i czytać nie można

  normalnie wkurzony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  takiego gn..ja, w każdej wcześniejszej epoce by powieszono na stryczku!!
  Niech go dusi zmora wszystkich oszukanych ludzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za szybko przyjechała ta karetka

  Narsisi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  za szybko...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo