Proces gangu złodziei: pierwszy sędzia wykluczony, dwóch...

  Proces gangu złodziei: pierwszy sędzia wykluczony, dwóch kolejnych zmarło...

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Proces gangu toczy się w poznańskim sądzie już od 10 lat.

  Proces gangu toczy się w poznańskim sądzie już od 10 lat. ©Adrian Wykrota

  Poznański sąd po raz czwarty rozpocznie proces Łukasza W., domniemanego szefa gangu złodziei samochodów i kilku innych mężczyzn. Bo pierwszy sędzia został wykluczony z procesu po tym, jak w jego samochód uderzył główny oskarżony. Dwaj kolejni sędziowie zmarli. Teraz sprawę dostał czwarty sędzia, a sprawa toczy się już ponad 10 lat.
  Proces gangu toczy się w poznańskim sądzie już od 10 lat.

  Proces gangu toczy się w poznańskim sądzie już od 10 lat. ©Adrian Wykrota

  Akt oskarżenia w tej sprawie był gotowy we wrześniu 2006 roku. Wtedy też poznańska prokuratura okręgowa wysłała go do sądu. Przez kilka kolejnych miesięcy sędziowie spierali się o "właściwość miejscową": czy proces ma toczyć się w Szamotułach, czy może w Poznaniu. W końcu stanęło na tym drugim mieście.

  Pierwszą rozprawę, w lutym 2007 roku, poprowadził sędzia Janusz Połeć z Sądu Rejonowego w Poznaniu.
  Sprawą zajmował się kilkanaście miesięcy. Po przeprowadzeniu 28 rozpraw, przesłuchaniu oskarżonych i 166 świadków, w nietypowych okolicznościach został wyłączony z dalszego orzekania w tej sprawie.

  - Główny oskarżony Łukasz W. uderzył w auto sędziego i stwierdził, że to wina sędziego. W światku prawniczym plotkowano, że oskarżony wymyślił sprytny patent na pozbycie się prowadzącego proces, że wręcz "polował" na stosowną okazję - mówią nasi informatorzy.

  Sąd potwierdza, że sędzia Połeć został wyłączony z powodu kolizji z czerwca 2008 roku. Tuż po zderzeniu zaczął się tego domagać obrońca Łukasza W.

  - Podniesiono zarzut, że Łukasz W. nie przyjął mandatu i że wyjaśnienie przyczyn kolizji potrwa, co może wpłynąć na obiektywizm sędziego prowadzącego proces. Sąd przychylił się do wniosku o wyłączenie sędziego - mówi nam sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik poznańskiego Sądu Okręgowego.

  W jakich okolicznościach zmarli kolejni sędziowie i czy były to zgony naturalne oraz dlaczego gang uchodził za wyjątkowo bezczelnych złodziei? O tym przeczytasz w artykule w serwisie Plus:

  Proces gangu złodziei: pierwszy sędzia wykluczony, dwóch kolejnych zmarło...  Policjanci rozbili gang handlujący luksusowymi autami - zobacz wideo:

  źródło: nowiny24.pl/x-news.pl.  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy ktoś tu myśli?!

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   To widać jak na dłoni, że Ci wszyscy sędziowie byli pokumani z gangsterami!!! Szczególnie Ci dwaj ostatni, wykonali tajny plan. Zmarli, żeby storpedować proces i doprowadzić do przedawnienia!...rozwiń całość

   To widać jak na dłoni, że Ci wszyscy sędziowie byli pokumani z gangsterami!!! Szczególnie Ci dwaj ostatni, wykonali tajny plan. Zmarli, żeby storpedować proces i doprowadzić do przedawnienia! Ciekawe ile za to dostali?! Wyjątkowa perfidia z ich strony, mam nadzieję, że min. Ziobro się za to weźmie. Wyciągnie ich z trumny i doprowadzi do ukarania. Najlepiej byłoby wymierzyć im karę śmierci, no ale skoro nie żyją to ta kara jest bez sensu. Powinni dostać 25 więzienia.

   Czy ktoś z tych komentujących myśli?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Toma

   Poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Myślą i nie rozumieją nad czym tak długo się zastanawiano z tą właściwością?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Poznaniaka

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Po pierwsze, problemem nie jest owe 6 m-cy (zważywszy na 10 lat całości) tylko śmierć dwójki sędziów i wyłączenie pierwszego przez celowy napad (bo trudno to inaczej nazwać) na pierwszego. Po...rozwiń całość

   Po pierwsze, problemem nie jest owe 6 m-cy (zważywszy na 10 lat całości) tylko śmierć dwójki sędziów i wyłączenie pierwszego przez celowy napad (bo trudno to inaczej nazwać) na pierwszego. Po drugie owe 6 m-cy obejmuje nie "zastanawianie się" tylko wydanie postanowień o właściwości sądu oraz terminy zażaleń. Pewnie to trwało za długo, ale nie o 6 m-cy tylko jakieś 3, a może maks 4. Niemniej nie to ma kluczowe znaczenie. Opluwanie wszystkich sędziów na tej podstawie jest delikatnie mówiąc mocno nie na miejscu.

   Nie chodzi o to, że w sądach jest zawsze ok, bo nie jest i wiem o tym doskonale (jako częsty ich bywalec), niemniej krytyka powinna być rzeczowa, a nie bez zrozumienia rzucana na lewo i prawo.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehhee

   zaKODowany lemig (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   nie, wszystko jest w porządku! brońmy konstytucji i sądów przed "niepraworządnymi" działaniami sądów, najlepiej do spółki z Niemcami! to nasi przyjaciele!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak słów

   myślący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   Sędziowie musza czuć za plecami potęgę i presję Państwa, w przeciwnym razie nie będą w stanie stawić czoła zorganizowanej przestępczości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podajcie dane jego adwokata

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   ten numer z samochodem sędziego zasługuje na szczególne docenienie, ciekawy jestem kto był wtedy adwokatem tego człowieka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest opieszałość.

   Poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   I dziwią się że Ziobro się zabiera za nierobów.
   Ufam że bezinteresownie przeciągają ten proces.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   XXX

   YYY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   To nie Sądy przeciągają postępowanie tylko strony postępowania tzn oskarżeni !!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do YYY

   Podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zastanawianie się 6 lat nad właściwością to nie opieszałość?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Podatnik

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Umiesz czytać prosty tekst? Rozróżniasz lata od miesięcy. Jeżeli nie to krótko Ci wyjaśnię: rok trwa 365 dni i dzieli się na 12 miesięcy (każdy, no prawie poza lutym, trwa 30 lub 31 dni).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie sądy...

   Sędzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Jasne, nie sądy... ale sędziowie i pełnomocnicy w zmowie z sędziami. Sądy mają narzędzia ale Sędziowie z nich nie korzystają.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo