„Łowcy głów” z Poznania rozwiążą sprawę zaginięcia Iwony...

  „Łowcy głów” z Poznania rozwiążą sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek?

  Joanna Labuda, Szymon Zięba

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  „Łowcy głów” z Poznania rozwiążą sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek?
  1/4
  przejdź do galerii

  ©materiały policji

  W sprawie Iwony Wieczorek ujawniono niepublikowany do tej pory fragment monitoringu. W poszukiwania zaangażowali się policjanci z Poznania.
  Czy po siedmiu latach od zaginięcia Iwony Wieczorek w końcu dojdzie do przełomu? Po tym, jak funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformowali o tym, że ponownie będą przeszukiwać okolice, w których po raz ostatni widziana była zaginiona dziewczyna, opublikowano nieznany do tej pory opinii publicznej materiał. Ponownie widać na nim tajemniczego „mężczyznę z białym ręcznikiem”. W poszukiwania zaginionej zaangażowali się także poznańscy „łowcy głów”. Specgrupa działa na zlecenie Komendy Głównej Policji.

  Nowe nagranie

  Tajemniczy mężczyzna, którego szuka policja, do tej pory pojawił się wcześnie tylko na jedynym zapisie monitoringu. Widać na nim także Iwonę idącą samotnie ścieżką. Chwilę później kobieta znika z kamer, a ślad po niej ginie.

  Na krótkim nagraniu, które we wtorek opublikowali policjanci, widać „mężczyznę z białym ręcznikiem” w momencie, gdy wychodzi z jednej z dyskotek. Służby podkreślają, że nagranie, które zdecydowali się udostępnić, nie jest nowym materiałem – dysponowali nim już wcześniej. W związku z tym, że funkcjonariusze nadal badają sprawę, liczą na to, że dzięki nowemu materiałowi znajdą się osoby, które skojarzą tajemniczego mężczyznę i tym samym pomogą rozwiązać sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek.

  Mężczyzna, który w 2010 roku szedł za kobietą, może okazać się kluczowym w sprawie świadkiem. O tym mówiło się już od dawna – do tej pory jednak nie udało się ustalić jego tożsamości.
  Zobacz galerię
  „Łowcy głów” na tropie

  Czy w rozwiązaniu zagadki tajemniczego zniknięcia Iwony Wieczorek pomogą policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. To najbardziej znana w Polsce spec-grupa ścigającą najgroźniejszych przestępców. Z naszych informacji wynika, że „łowcy głów” pracują nad sprawą już od kwietnia tego roku. Działają na zlecenie Komendy Głównej Policji.

  – Pracujemy nad tą sprawą już od siedmiu lat, dlatego stwierdziliśmy, że warto by zaangażowali się w nią inni funkcjonariusze, którzy mogliby spojrzeć z nowej perspektywy. Chcemy wykluczyć to, czy mogliśmy coś przeoczyć – mówi w rozmowie z „Głosem” nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. – O udziale poznańskich policjantów zadecydował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji. Funkcjonariusze wzięli akta, zapoznali się z nimi i zgodzili, że do nieszczęścia mogło dojść w parku Reagana - dodaje.

  W związku z ustaleniami poznańskich i gdańskich funkcjonariuszy teraz sprawdzonych zostanie kilkanaście hektarów parku przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, w tym m.in. georadaru. Obszar ten był już kiedyś przeszukiwany. Teraz został jeszcze bardziej poszerzony.

  – Do tych zadań zostało zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów - dodaje nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska.
  Jaką dokładnie rolę odgrywają w tej sprawie poznańscy „Łowcy głów”? Policja nie chce zdradzać szczegółów. Nie wykluczone, że ich działania pomogą ustalić tożsamość głównego świadka. Policjanci mają na swoim koncie spektakularne zatrzymania, m.in. oskarżonego o brutalną zbrodnię Kajetana P. oraz „Hossa”.

  "Przebierał się, zgolił włosy i wynajmował mieszkania". Policja o zatrzymaniu "Hossa":

  źródło: TVN24/x-news.pl.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fikuś

   pikuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ujawnianie kluczowego nagrania dopiero po 7 latach zakrawa na k...wo i nikt za to nie straci pracy zapytowuję łowców ręcznika???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fikuś

   pikuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ujawnianie kluczowego nagrania dopiero po 7 latach zakrawa na k u restwo innikt za to nie straci pracy zapytowuję łowców ręcznika???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fikuś

   pikuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ujawnianie kluczowego nagrania dopiero po 7 latach zakrawa na k u restwo innikt za to nie straci pracy zapytowuję łowców ręcznika???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mamusia czarna wdowa

   prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   myślę że iwona dotarła do domu a zabił ją ktoś z rodziny dlaczego się tego nie bada skoro każdy wie że najwięcej zabójstw jest na tle nieporozumień rodzinnych nie można jej znaleźć 7 lat bo nikt...rozwiń całość

   myślę że iwona dotarła do domu a zabił ją ktoś z rodziny dlaczego się tego nie bada skoro każdy wie że najwięcej zabójstw jest na tle nieporozumień rodzinnych nie można jej znaleźć 7 lat bo nikt nie szuka pod podłogą w jej domuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bermudy

   pireneje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   łowcy głów szukają pana z ręcznikiem a co z panem w bermudach???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   porwanie Iwony

   prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sprawa Iwony W na pewno zostanie wyjaśniona za 20 lat.Wtedy triumfalnie ogłoszony zostanie wynik jakiegoś śmiesznego śledztwa i wszyscy będą zadowoleni.Ciekawe tylko dlaczego nie robi się takiego...rozwiń całość

   Sprawa Iwony W na pewno zostanie wyjaśniona za 20 lat.Wtedy triumfalnie ogłoszony zostanie wynik jakiegoś śmiesznego śledztwa i wszyscy będą zadowoleni.Ciekawe tylko dlaczego nie robi się takiego rabanu w sprawie porwań tysięcy innych młodych dziewcząt z Polski?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama