Kajetan P. oskarżony o zabójstwo radomianki

  Kajetan P. oskarżony o zabójstwo radomianki

  r

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Kajetan P. oskarżony o zabójstwo radomianki
  Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. (l. 27). Prokuratura zarzuciła mu popełnienie zbrodni zabójstwa, a także czynną napaść na policjanta oraz na biegłą psycholog.
  Kajetan P. oskarżony o zabójstwo radomianki
  "Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania"- czytamy w komunikacie prokuratury.


  CZYTAJ KONIECZNIE: Kajetan P. jet chory psychicznie? Podejrzany o zabójstwo radomianki cierpi na dziedziczną chorobę?  Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski.

  W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez prokuraturę oskarżony zaatakował biegłą psycholog.

  CZYTAJ TEŻ: Echo Dnia PLUS: Hannibal z Żoliborza w areszcie w Radomiu. Jakie ma tam warunki?

  - Kajetan P. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. W odniesieniu do pozostałych zarzucanych mu przestępstw oskarżony nie zajął stanowiska - informuje Prokuratura Krajowa.

  Zobacz tez: Wylot Kajetana P. z Malty (TVN24/x-news)  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo