MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Zawodniczki Inei AZS Poznań uległy Artego Bydgoszcz

Wreszcie trochę optymizmu wlały w serca swoich sympatyków koszykarki Inei AZS Poznań. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka stoczyły bowiem wyrównany bój z ekipą Artego Bydgoszcz i naprawdę były bliskie osiągnięcia sukcesu. Ale jeszcze tym razem się nie udało. W końcówce meczu górę wzięło większe doświadczenie bydgoszczanek, które wygrały w Poznaniu 58:49.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Koszykówka: Porażka Inei w Bydgoszczy

Akademiczki rozpoczęły pojedynek bojowo i po siedmiu minutach prowadziły 10:5. W tej fazie skuteczna była Magdalena Gawrońska. Poznanianki ambitnie też walczyły pod swoim koszem, zbierając piłki po nieudanych rzutach rywalek.

Po dziesięciu minutach podopieczne trenera Szewczyka wygrywały 14:13. Na początku drugiej kwarty bydgoszczanki objęły prowadzenie 17:15. Potem przez kilka minut żadnej z drużyn nie udawało się trafić do kosza. Pod koniec tej części ekipa Artego uzyskała większą przewagę (26:20). To był zdecydowanie najgorszy okres gry poznanianek, które przez dziesięć minut zdobyły tylko sześć punktów.

Do połowy trzeciej kwarty wydawało się, że zespół gości opanował już sytuację na parkiecie (prowadzenie 35:27). Tymczasem akademiczki jeszcze nie zamierzały się poddawać. W 28. minucie doprowadziły do remisu 35:35, a po trzydziestu minutach przegrywały tylko 38:40. To zapowiadało emocje do ostatniej syreny. Cztery minuty przed końcem poznanianki przegrywały 46:47.

Przełomowym momentem okazał się rzut za trzy punkty Agnieszki Szott i ekipa Artego prowadziła 52:47. Reprezentantka Polski trafiła jeszcze za dwa, a potem rzuty wolne. To złamało już opór poznańskiej drużyny, która ostatecznie przegrała z bydgoszczankami 49:58.

Mimo porażki akademiczki zasłużyły na ciepłe słowa za podjęcie walki. Wcześniej tego nie było. W tym spotkaniu rzeczywiście było blisko sukcesu, ale na taki poznańscy kibice muszą jeszcze poczekać.

Inea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 49:58
(14:13), 6:13, 18:14, 11:18)
Inea AZS: Kotnis 11, Kędzia 6, Mistygacz 8 (2x3), Gawrońska 13 (2x3), Horodeńska 5 (1x3) oraz Woxniak 5, Wiśniewska 1.
Artego: Kułaga 2, Mowlik 11 (3x3), Koc 4, Szott 21 (1x3), Jimenez 2 oraz Górzyńska-Szymczak 12, Mrozińska 3, Urbaniak 3.