Koszykówka: Porażka Biofarmu Basket Poznań w I lidze i zwycięstwo Stali Ostrów w ekstraklasie

Piotr Wieloch zdobył 23 punkty dla Biofarmu Basket, a mimo to poznaniacy ponownie przegrali z beniaminkiem I ligi z Krakowa Fot. Adrian Wykrota
Koszykarze z Wielkopolski wrócili z poniedziałkowych meczów w odmiennych nastrojach. BM Slam Stal wygrała w Gdyni po dogrywce, a Biofarm Basket przegrał jednym punktem w Krakowie.

Pierwszoligowcy z Poznania na 49 sekund przed końcem prowadzili 88:84 i byli bardzo blisko zrewanżowania się R8 za porażkę w stolicy Wielkopolski. Niestety koszmarem dla gości okazały się dwie „trójki” Marcina Nowakowskiego, który nie jest wcale supersnajperem krakowian. W ten sposób poznaniacy stracili szansę na awans na dziewiąte miejsce w tabeli i ponowne włączenie się do walki o czołową ósemkę.

Z kolei ostrowianie podtrzymali dobrą passę w Gdyni. Ekipa Emila Rajkovica fantastycznie zagrała w drugiej kwarcie, kiedy przy żelaznej defensywie pozwoliła rywalom rzucić zaledwie siedem „oczek”. Potem jednak Aaron Johnson i spółka dali się gospodarzom rozkręcić. W efekcie na sekundę przed końcem przed porażką ostrowian uchronił Jure Skific. W dogrywce minimalnie lepsi byli goście i dzięki zwycięstwu są coraz bliżej gry w fazie play-off ekstraklasy.

PLK: Asseco Gdynia – BM Slam Stal Ostrów 78:79 (17:17, 7:16, 30:18, 17:20, dogrywka 7:8)
Stal: Johnson 18, Skific 18, Łapeta 11, Ochońko 8, Chyliński 7, Kostrzewski 6, Łukasiak 4, Kulka 4, Majewski 3.
I liga koszykarzy: R8 Kraków – Biofarm Poznań 90:89 (24:18, 22:28, 23:23, 21:20)
Biofarm: Struski 24, Wieloch 23, Metelski 13, Gruszczyński 9, Konopatzki 8, Czyż 2.