MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Piąta lokata PBG Basekt Junior Poznań

ŁOS
Na piątym miejscu zakończyli start w mistrzostwach Polski do lat 18 koszykarze PBG Basket Junior.

Poznaniacy w swoim ostatnim spotkaniu pokonali w hali Arena 88:67 MKS Novum Bydgoszcz. W tym spotkaniu gracze PBG pokazali nie tylko agresywną i szybką, ale też skuteczną koszykówkę.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?:
CZYTAJ O KOSZYKÓWCE W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

Złoty medal wywalczyli w niedzielę reprezentanci GTK Gdynia. Gracze z Trójmiasta w finałowym pojedynku zwyciężyli STK Czarnych Słupsk 79:64. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Trefla Sopot, którzy pokonali Rosę Sport Radom 78:70.

Drużyna PBG Basket Junior przystępowała do finału mistrzostw Polski w roli gospodarza i z medalowymi aspiracjami. Niestety, podopieczni Eugeniusza Kijewskiego już w pierwszym swoim pojedynku grupowym przegrali po dogrywce z Rosą Radom. W kolejnym spotkaniu zdecydowanie ulegli ekipie Trefla Sopot i marzenia o medalu prysły.