Koszykówka: Czwarta porażka Biofarmu w I lidze po dramatycznym spotkaniu w Łańcucie. MUKS Poznań słabszy od AZS na parkiecie w Krakowie

Tomasz Smorawiński (z piłką) zdobył dla Biofarmu Basket 16 punktów, ale w decydującym momencie niedzielnego meczu do kosza jednak nie trafił Fot. Łukasz Gdak
W I lidze koszykarzy dramat przeżył Biofarm Basket. Niemal przez całą II połowę poznaniacy prowadzili z niepokonanym Sokołem w Łańcucie. Gospodarze przejęli inicjatywę 20 sekund przed końcem i po rzucie Wiktora Sewioła wygrali 89:88.

Z kolei koszykarki MUKS Poznań przegrały w meczu I ligi z AZS PK w Krakowie 78:70, choć do przerwy prowadziły różnicą 4 "oczek". Słabsza druga połowa w wykonaniu gości zadecydowała jednak o zwycięstwie akademiczek.

BLK: Ostrovia – AZS AJP Gorzów 55:113 (17:33, 9:29, 12:28, 17:23)
Ostrovia: King 14, Burdette 9, Ossowska 8, Jaworska 8, Podkańska 5, Motyl 5, Jackowska 3, Joks 3.
I liga koszykarek: AZS PK Kraków – MUKS Poznań 78:70 (19:18, 18:23, 16:13, 25:16) Najwięcej dla MUKS: Klatt 24, Ratajczak i Olszewska po 10;
I liga koszykarzy: Sokół Łańcut – Biofarm Basket Poznań 89:88 (28:25, 14:20, 23:20, 24:23) Najwięcej dla Biofarmu: Kurpisz 20, Gruszczyński 17, Smorawiński 16.