Koszykarki Poznań City Center AZS wygrywają po dogrywce, szósty z rzędu sukces Chematu Konin

LUMAR
Koszykarki Poznań City Center AZS w środowy wieczór rozegrały awansem ostatnie spotkanie przed rundą play-off. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego po dogrywce pokonały SMS PZKosz Łomianki 72:66. Wszystko wskazuje na to, że na zakończenie tej fazy pierwszoligowych rozgrywek zajmą drugie miejsce w grupie i w play-off walczyć będą z JTC MUKS Poznań.

Muszą jednak teraz czekać na mecz w Poznaniu JTC MUKS z Dekoreksem Pabianice oraz na starcie AZS Politechniki Korony Kraków z AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W obu przypadkach faworytami są zespoły gospodarzy, a wtedy pierwsza będzie Korona, drugi City Center, trzeci MUKS, a czwarty JAS FBG Sosnowiec.

We wczorajszym meczu początek należał do uczennic SMS z Łomianek. W dziewiątej minucie po rzucie Darii Marciniak poznanianki objęły prowadzenie i wydawało się, że będą powiększały przewagę. Jednak rywalki grały ambitnie, a w końcówce regulaminowego czasu były bliskie zwycięstwa. W dodatkowych pięciu minutach na szczęście więcej sił zachowały jednak koszykarki City Center AZS.

Walczący o utrzymanie w Tauron Basket Lidze Kobiet Chemat Basket Konin pewnie pokonał wczoraj w Lublinie Pszczółkę AZS UMCS 76:46 (to szóste zwycięstwo z rzędu) i tym samym koninianki już zapewniły sobie ekstraklasowy byt na przyszły sezon.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Chemat Basket Konin 46:76 (8:22, 19:18, 8:25, 11:11)
Najwięcej dla Basketu:
Brown 17, Ellenberg 15, Dąbek 12, Taylor 9.

Poznań City Center – AZS SMS PZKosz Łomianki 72:66 (20:15, 13:18, 17:17, 15:15, d. 5:1)