Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań z trzecim zwycięstwem w sezonie. Po przerwie nie dały szans najsłabszej drużynie ekstraklasy

Agnieszka Skobel zdobyła 18 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Politechniki na parkiecie w Pruszkowie Konrad Czapracki/Enea AZS Politechnika
Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie i drugie z rzędu, pokonując na wyjeździe MKS Pruszków. Z kolei koszykarze Enei Basketu Poznań na tarczy wrócili z Przemyśla.

Mecz akademiczek z jedynym w ekstraklasie całkowicie złożonym z Polek zespołem miał różne oblicza. Po fantastycznym początku ekipa gości nieco spuściła z tonu i pozwoliła rywalkom w drugiej kwarcie zbliżyć się jedynie na pięć punktów. W pewnym momencie prowadzenie Enei AZS stanęło więc pod znakiem zapytania, ale ostatecznie poznanianki schodziły na przerwę z 7-punktową przewagę.

W przerwie musiała się odbyć męska rozmowa z udziałem trenera Wojciecha Szawarskiego, bo po zmianie stron przyjezdne ostro się wzięły do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż już w połowie trzeciej kwarty nasz zespół „odjechał” rywalkom, głównie za sprawą trójek Agnieszki Skobel i Estonki Mailis Pokk. Wynik po trzech kwartach mówił sam za siebie: 67:43 dla poznanianek. W tym momencie można było już odetchnąć i powoli zacząć myśleć o kolejnym wyjazdowym starciu z Polonią Warszawa.

Z kolei koszykarze Enei Basketu Poznań znów rozczarowali, tym razem na parkiecie niżej notowanych Niedźwiadków z Przemyśla. Mecz zapowiadano jako starcie amerykańskich rozgrywających, czyli Carrena Wilsona Juniora po stronie gospodarzy i Brandona Randolpha po stronie gości. Obaj zawodnicy wypadli bardzo dobrze, ale to 29-latek z ekipy beniaminka miał większe wsparcie kolegów. W ekipie Przemysława Szurka oprócz Randolpha nie zawiódł jedynie Wojciech Fraś. Cała reszta poznańskich graczy zagrała poniżej oczekiwań. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, kiedy miejscowi „odjechali” poznaniakom na ponad 20 punktów. Play-off wciąż jest w zasięgu Enei Basket, ale pod warunkiem, że nie będzie przegrywać takich meczów jak ten w Przemyślu.

Orlen Basket Liga Kobiet: MKS Pruszków – Enea AZS Politechnika Poznań 52:80 (11:22, 20:16, 12:29, 9:13)
MKS: Marcinkowska 9, Dmochewicz 8, Stawicka 7, Zaborska 7, Świeżak 6, Jastrzębska 6, Frojdenfal 4, Haponik 3, Dec 2.
Enea AZS: Skobel 18, Pokk 14, Popović 10, Rogozińska 8,Piasecka 8, Puc 7, Wells 6, Vaughn 6, Żukowska 3.
Inne wyniki:    KGHMBC Polkowice – Zagłębie Sosnowiec 88:61, Energa Polski Cukiet Toruń –
Basket Bydgoszcz 76:68, Enea AZSAJP Gorzów –Polonia Warszawa 84:54.
I liga koszykarek:    RMKS Rybnik – Enea AZS II Poznań 57:88 (14:19, 11:30, 16:24, 16:15)
Najwięcej dla Enei AZS:    Piechowiak 28, Brzustowska 15, Haegenbarth 15.
Lider Swarzędz – Korona Kraków 66:58 (16:16, 6:10, 25:11,19:21)
Najwięcej dla    Lidera:    Ratajczak 17, Bartczak 13, Szuba 11.
I liga koszykarzy: Niedźwiadki Przemyśl – Enea Basket Poznań 101:89 (26:24, 23:21, 31:18, 21:26)
Najwięcej dla Niedźwiadków:    Wilson 26, Rompa 16, Majka 13. Najwięcej dla Enei Basketu:    Fraś 26, Randolph 24, Pabian 15.
Inne wyniki:    Politechnika Opolska – Decka Peplin 81:74, Żak Koszalin – Miasto Szkła Krosno 84:83, Śląsk II Wrocław – AZSAWF Katowice 83:78.
Wyniki w Orlen Basket Lidze: King Szczecin – Arged BM Stal Ostrów 81:85, Czarni Słupsk – Start Lublin 77:81, Polski Cukier Toruń – GTK Gliwice 104:83, Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 110:102, Arka Gdynia – Sokół Łańcut 115:118.