Korona Kielce - Lech Poznań 0:1 (0:0): Velde wykonał wyrok, ale rządził przypadek. Zobacz oceny lechitów

W Kielcach warunki były arktyczne. Padał śnieg przez cały mecz, a temperatura wynosiła -11 stopniZobacz kolejne zdjęcie ---->FOT. Piotr Polak/PAP/Kamil Bielaszewski
Mecz Korony Kielce z Lechem Poznań rozgrywany był w arktycznych warunkach. Powinien być przerwany w 60. minucie, ale zabrakło odwagi, by podjąć taką decyzję. Bohaterem meczu i zdobywcą jedynej bramki był w 86. minucie Kristoffer Velde, który po indywidualnej akcji huknął nie do obrony.

Bohaterem meczu był ten, który błyszczał na Suzuki Arenie też wiosną, czyli Kristoffer Velde. Norweg był w tym meczu rezerwowym, ale pokazał klasę i zapewnił Lechowi Poznań niezwykle ważne 3 punkty w Kielcach.

Z grą w piłkę ten mecz niewiele miał wspólnego, bo pogoda praktycznie uniemożliwiała przeprowadzanie składnych akcji, więc trudno też jest oceniać piłkarzy Lecha Poznań za ten mecz.

Anormalne warunki, spowodowały, że sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Obie drużyny miały kłopoty z rozgrywaniem piłki, dominowała twarda walka i przypadek.

Kolejorz w pierwszej części był częściej w posiadaniu piłki, ale poza dwoma dobrymi akcjami na początku meczu, kiedy dobre okazje mieli Gholizadeh oraz Ba Loua, niewiele z tego wynikało. Kolejorz miał kilka stałych fragmentów, ale nie stworzył z nich zagrożenia.

Po zmianie stron Kolejorz postraszył gospodarzy w 47 minucie. Ishak jednak z kilku metrów strzelił w bramkarza. Potem niecelnie uderzył Kristoffer Velde.

Potem jednak do głosu doszli gospodarze. Mrozek został rozgrzany strzałami z dystansu. Na szczęście nie były one szczególnie groźne.

W 60 minucie nastąpiła przerwa na odgarniecie śniegu z linii. Ten mecz nie powinien być kontynuowany, jednak nikt nie miał odwagi, żeby podjąć taką decyzję.

Dobrze, że w końcówce świetny indywidualny rajd przeprowadził Velde i Kolejorz mógł wreszcie ciszyć się z wyjazdowego zwycięstwa.

Zobacz oceny lechitów-->

To był jeden z najmroźniejszych meczów Lecha Poznań w XXI wieku, jak nie najzimniejszyZobacz zdjęcia z meczu --->

To spotkanie zapamiętali wszyscy kibice Lecha Poznań. 13. ro...