Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolorowy Uniwersytet UAM wystartował. Ponad 1000 zgłoszeń, mimo zajęć w formie zdalnej

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Jubileuszowa edycja projektu Kolorowy Uniwersytet UAM jest wielkim wyzwaniem, biorąc pod uwagę całkowitą formułę „online” zarówno organizacyjną, jak i dydaktyczną. Jednak ten projekt cechuje ambitność dlatego na pewno nie zawiedzie oczekiwań kolorowych studentów w sezonie 2020/21.
Jubileuszowa edycja projektu Kolorowy Uniwersytet UAM jest wielkim wyzwaniem, biorąc pod uwagę całkowitą formułę „online” zarówno organizacyjną, jak i dydaktyczną. Jednak ten projekt cechuje ambitność dlatego na pewno nie zawiedzie oczekiwań kolorowych studentów w sezonie 2020/21. Kolorowy Uniwersytet UAM
Kolorowy Uniwersytet UAM wystartował zdalnie, ale chętnych nie brakowało. W harmonogramie tegorocznej edycji znalazły się spotkania organizowane przez 16 wydziałów UAM oraz 2 jednostki ogólnouczelniane. Dodatkowo w planach są jeszcze zajęcia z cyklu „Kolorowy PLUS” z nowopowstałymi wydziałami UAM.

Kolorowy Uniwersytet UAM od 10 lat rozbudza pasje i zainteresowania badawcze wśród dzieci z klas II-V szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego.

- Na szczęście marka Kolorowego Uniwersytetu UAM jest tak mocna, że nawet w takich okolicznościach nie mieliśmy najmniejszych problemów z zainteresowaniem i rejestracją. Wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń, z czego niektóre były grupowe - do 30 osób. Ogromne było oblężenie w grupie młodszej II-III klasy, w starszej zainteresowanie nieco mniejsze, ale też mamy ponad 100 studentów - mówi dr Renata Popiołek, koordynator projektu Kolorowy Uniwersytet.

Czytaj też: Uniwersytet Otwarty zacznie kolejny trymestr jeszcze w październiku

Wykład inauguracyjny udostępniony nauczycielom i rodzicom nowych studentów to "Kolory w kosmosie". Został przygotowany przez dyrektora Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM, dr hab. Agnieszkę Kryszczyńską.

UAM ze zdalną nauką. Rektor postawiła na bezpieczeństwo studentów i wykładowców:

Dla kogo jest Kolorowy Uniwersytet UAM?

Projekt jest kierowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, uczęszczających do szkoły podstawowej (zarówno publicznej, jak i prywatnej). Jeśli dziecko ma 7 lat, ale jest uczniem II klasy szkoły podstawowej, kwalifikuje się do projektu.

Są dwie grupy studentów:

  • młodsza — dla dzieci z klas II i III (niecałe 200 uczniów z Poznania i Wielkopolski),
  • starsza — dla dzieci z klas IV i V (ponad 100 uczniów z Poznania i Wielkopolski).

Dla uczestników projektu udział jest bezpłatny. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapewnia program, wykładowców akademickich, sale, obsługę techniczną, pokrywa koszty wszelkich materiałów potrzebnych do przeprowadzania zajęć, a także materiałów promocyjnych, w ramach misji zrównoważonego kształcenia ustawicznego.

Czy nauczanie zdalne zdało egzamin wiosną? Ogólnopolski Operator Oświaty przeprowadził badania, które pokazuje, jakie stoją przed nami wyzwania. by poprawić naukę na odległość. Przejdź do galerii, by zobaczyć wyniki badań o nauczaniu przez internet ------>

Edukacja zdalna w czasie pandemii: Dla uczniów problemem bra...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski