Kolejny sukces Power Duck Akademii Judo Poznań. Damian Kubiak został mistrzem Polski młodzików w kategorii do 90 kg

Zawodnicy Akademii Judo mieli powody do zadowolenia po zawodach rozegranych w hali UAM na Morasku Fot. Archiwum Power Duck Akademii Judo Poznań
Damian Kubiak z Power Duck Akademii Judo Poznań został mistrzem Polski młodzików w wadze 90kg. Inni zawodnicy poznańskiego klubu uplasowali w poznańskich zawodach na czołowych miejscach.

Poznaniak okazał się niepokonany w turnieju o MP, a jego walki dostarczyły sporo emocji. Trenerem Damiana jest Radosław Miśkiewicz. Jest to kolejna kategoria wiekowa, w której zawodnicy Akademii pokazują wysoki poziom przygotowania sportowego.

Na bardzo dobrym, piątym miejscu rywalizację zakończył Jan Czerniawski, trenowany przez Joannę Witkowską. W mistrzostwach brali udział także: Maciej Jarmuż, Hubert Kaczmarek, Oskar Dombrowski, Maksymilian Egler, trenowani przez Joannę Witkowską.

Poznańskimi mistrzostwami Polski młodzików i młodziczek zakończył się tegoroczny sezon. Przypomnijmy, że w tym roku zawodnicy Power Duck Akademii Judo zdobyli następujące tytuły:
6-8 marca, Drużynowe oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo we Wrocławiu: Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów w Judo oraz indywidualnie: Olga Jarmuż brąz (52kg), brąz Natalia Nowaczyk (78 kg), brąz Agata Szafran (63kg), brąz Kacper Kubiak (90kg).
3-4 października, mistrzostwa Polski seniorów w Trzciance- złoto Elizy Wróblewskiej (70kg)
3-4 października, Mistrzostwa Ploski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo w Luboniu: Drużynowe Mistrzostwo Polski Osób z
Niepełnosprawnościami
4 października, Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo Pyrzycach: brąz Damian Kubiak
6-8 października Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo: Agata Szafran złoto (63kg)
22-24 października, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zamość: złoto Anna Zakrzewska (40kg) oraz brąz Damian Kubiak
24 października, mistrzostwa Polski weteranów w Judo oraz II Mistrzostwach Polski Amatorów w Judo w Luboniu: Igor Mashko złoto,
Sebastian Gawron złoto, Bartosz Halke srebro, Maciej Antkowiak brąz
28 listopada, mistrzostwa Polski młodzieży w Józefowie: Eliza Wróblewska (70kg) złoto, Izabella Olejnik (52kg) srebro, Laura Wróblewska (52kg) brąz
12-13 grudnia, mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek: Damian Kubiak (90kg) złoto