Kolejna porażka koszykarek Enei AZS Politechnika Poznań w końcówce spotkania. O przegranej w Gorzowie zadecydowała czwarta kwarta

Koszykarki Enei AZS Politechnika Poznań przegrały na parkiecie w Gorzowie mecz, który przez długie minuty toczył się pod ich dyktando Enea AZS Poznań
Koszykarki Enei AZS Politechnika Poznań miały ogromną szansę, by sprawić niespodziankę w wyjazdowym meczu z Eneą AZS AJP Gorzów. Przez większość spotkania prowadziły różnicą nawet kilkunastu punktów podopieczne Grzegorza Zielińskiego. Ostatecznie jednak po słabej czwartej kwarcie poznanianek górą były gospodynie, które wygrały 72:69 (19:23, 17:24, 9:11, 27:11).

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyły Taya Davies-Reimer 20 i Liliana Banaszak 19. Ta druga była jednak najbardziej wartościową zawodniczką poznańskiej drużyny, choć jej eval (28) przebiła po stronie rywalek Courtney Hurt, która zakończyła mecz z 31 pkt i evalem 33.

Poznańska ekipa z jednym zwycięstwem na koncie zamyka tabelę Energa Basket Ligi Kobiet, ale nasz zespół ma zaległe spotkanie sprzed tygodnia, kiedy to w ostatniej chwili zespół Energi Toruń zrezygnował z przyjazdu do Poznania, bo okazało się, że jedna z zawodniczek jest zakażona koronawirusem.