Kolarze Agrochestu Kostrzyn wygrali klasyfikację generalną Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB

Marcin Hermanowski zajął trzecie miejsce w kategorii M-3 podczas zawodów w Łopuchowie Fot. Archiwum Agrochestu Kostrzyn
Dobiegł końca tegoroczny sezon startów zespołu rowerowego - Agrochest Team. Zespół MTB z siedzibą w Kostrzynie w 2013 roku skoncentrował się na startach w cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB.

Podczas niedzielnych zawodów w Łopuchowie kolarze Agrochest Team kilka razy stawali na podium. Najwyżej w klasyfikacji generalnej dystansu MEGA (64 km), bo na 9. miejscu uplasował się Kacper Szczepaniak. Z kolei w swoich kategoriach na podium stawali pozostali zawodnicy kostrzyńskiego teamu: Marcin Hermanowski był trzeci w kategorii M-3, a Barbara Matczak druga w K-2.
Bardzo równa postawa zespołu przez cały sezon startów zaowocowała wygraną w klasyfikacji generalnej. Przewaga Agrochest Team nad ekipą Corratec Team na zakończenie sezonu wyniosła jednak tylko 4 punkty. Wręczenie nagród zwycięzcom tegorocznej Grand Prix Wielkopolski odbędzie się 19. października w Murowanej Goślinie.