Kolarstwo: UKS Jedynka Mróz Kórnik wrócił z mistrzostw Polski z workiem medali. Najwięcej w Ostródzie mówiło się o sukcesach Nikol Płosaj

Nikol Płosaj (w środku) i Monika Graczewska (z prawej) na podium MP do lat 23 ze startu wspólnego Fot. Dariusz Krzywański
UKS Mróz Jedynka Kórnik wróciła z szosowych mistrzostw Polski w Ostródzie z czterema medalami. Pięć krążków wywalczyła też na MP młodzież ze szkółki kolarskiej w Kórniku.

Szosowe mistrzostwa Polski rozegrano w Grunwaldzie (jazda na czas) i w Ostródzie. Podczas jazdy indywidualnej na czas Nikol Płosaj zajęła wśród seniorek szóste miejsce, a wśród zawodniczek do lat 23 zdobyła srebrny medal, przegrywając jedynie z Agnieszką Skalniak z zawodowej grupy belgijskiej Experza Footlogix o niecałe trzy sekundy. Srebrny medal wśród seniorek zdobyła wychowanka klubu z Kórnika, Katarzyna Pawłowska.

– Lepiej wypadł wyścig ze startu wspólnego. Mistrzynią Polski do lat 23 została Nikol Płosaj, natomiast brązowy medal przypadł w udziale Monice Graczewskiej. Ósme miejsce zajęła w tym wyścigu bardzo zdolna zawodniczka młodego pokolenie, Joanna Golec. Płosaj zdobyła w tym wyścigu również srebrny medal w wyścigu elity. Lepsza okazała się od niej tylko Małgorzata Jasińska z zawodowej grupy hiszpańskiej Movistar – podkreślił Robert Taciak, trener kolarek z Kórnika.

Wyśmienitą formę zaprezentowali także adepci kolarstwa z Jedynki na MP szkółek kolarskich w Raszkowie.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której wychowankowie Roberta Taciaka zdobyli aż trzy tytuły mistrzowskie. W kategorii 13-latków swoją klasę potwierdziła Marysia Hoffmann z Zaniemyśla, nie dając żadnych szans rywalkom. Czwarty czas dnia uzyskała Julia Przymusińska (Kórnik), tracąc do brązowego medalu zaledwie sekundę. Do Kórnika powędrowało także „złoto” wśród 13-latków, które wywalczył Dawid Wika-Czarnowski. Trzeci złoty medal padł łupem Mateusza Przymusińskiego (kategoria 14 lat). Dzień później ten sam zawodnik zdobył srebro w wyścigu ze startu wspólnego.