Kerry Polska pokonuje Wechtę Basket w Lidze Amatorskiej Koszykówki

ŁOS
Po siedmiu kolejkach gracze 31 BLT są nadal bez zwycięstwa
Po siedmiu kolejkach gracze 31 BLT są nadal bez zwycięstwa Fot. LAK
Coraz ciekawiej w rozgrywkach Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK). W siódmej kolejce, w meczu "na szczycie ", spotkały się zespoły Wechty Basket i Kerry Polska, zajmujące pozycje lidera i wicelidera w ligowej tabeli.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz koszykarze Kerry, wygrywając pierwszą kwartę 11:2. Szczególnie widoczny był Mariusz Nowak, który w tej części gry zdobył aż 9 z 11 punktów swojego zespołu, a w całym meczu 23.

Druga kwarta nie zmieniła specjalnie obrazu gry, przez co gracze Kerry schodzili na przerwę prowadząc 30:12. W trzeciej części przebudzili się zawodnicy Wechty Basket, którzy za sprawą dobrej, szybkiej i zespołowej gry zaczęli stopniowo odrabiać straty wychodząc w pewnym momencie meczu nawet na jednopunktowe prowadzenie. Jednak doświadczeni koszykarze Kerry nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrali kwartę czwartą 13:11 i całe spotkanie 50:46.

- Obok Mariusza Nowaka na wyróżnienie w zespole zwycięzców zasłużyli wysocy zawodnicy Karol Nowicki i Łukasz Łagodzki , którzy zebrali na tablicach odpowiednio 12 i 11 piłek oraz dorzucili po 8 punktów. Wśród pokonanych najjaśniejszą postacią był niewątpliwie Tomasz Semmler, który zdobył 17 punktów i zebrał 8 piłek - komentuje Robert Witkowski, koordynator LAK.